V první řadě bych chtěla říct, že všichni jsme lidé bez rozdílu na pohlaví. S tím souvisí řada lidských vlastností a to je pro mě nejdůležitější. Porozumět si s partnerem lidsky, shodnout se v názorech na život, zálibách, životním stylu. Prostě mít s mužem svého života hodně společného. Kdybych neměla vztah, netroufla bych si muže nijak obecně posuzovat, protože to by bylo jakoby, jste chtěli odpovědět na otázku: Co si myslíte o lidech? Obecně to nejde, proto jsem se zaměřila jenom na chování jednoho, náhodně vybraného, jedince z tohoto mužského druhu, který si vlastně vybral mě.

Náš vztah začal před třemi lety na gymnáziu. Dnes mám je 22 a každý studujeme VŠ v jiném městě. Byli jsme spolužáci, kteří se každý den potkávali ve škole ale až ve čtvrťáku jsme si padli do oka. Začalo to tím, že jsme měli společný volitelný předmět, na kterém byla dost uvolněná atmosféra a tak jsme se tam všichni bavili a povídali si, prostě strašná sranda. Takto jsme se sblížili a já zjistila, že se s ním krásně povídá, je hodně vtipný a já tomu jeho humoru rozumím. Od té doby jsme se pomalu začali scházet, sedat si spolu ve škole a jednou mě pak po maturitním plese pozval na rande do zoo a až později se mi přiznal, že mi tam chtěl říct, že se mu líbím, ale nenabral odvahu, bál se odmítnutí. Pak mi napsal přes icq, jestli bychom to spolu nezkusili, to mi přišlo takové dětské, ale měla jsem zájem, tak jsem odpověděla, že o takových věcech se baví mezi čtyřma očima a že si o tom zítra popovídáme ve škole. Další den jsem zažila svůj nejromantičtější zážitek v životě. Psali jsme zkušební maturity a ve dveřích se objevil Tomáš, já seděla hned u dveří, pozdravil mě a já nestihla ani odpovědět a on mě políbil. Naše první pusa, zůstala jsem trochu v šoku a nejen já, ale i naši spolužáci, pak se už začalo po škole roznášet, že spolu chodíme. To byl oficiální začátek našeho chození. Asi po půl roce jsme odjeli k moři na společnou dovolenou, bylo nám přenádherně ani to nejde popsat, tady jsme také prožili své první společné milování. V letadle při návratu se mi chtělo skoro brečet, že už to končí a na jazyk se mi drala slova: Miluji Tě, už, už jsem to chtěla říct, ale on byl rychlejší. Věděli jsme, že cítíme to samé…

Na partnerovi si moc cením jeho trpělivost, když mi celý den dokáže vysvětlovat statistiku a já to pořád nechápu tak to nevzdává a neustále znovu vysvětluje, s tím souvisí další vlastnost mužů, mají větší smysl pro klidné jednání než ženy. Muž na vás nezačne křiče a ječet prostě vidíte, jak si myslí to snad není možné, že to pořád nechápeš, ale řekne: miláčku, tak znovu. Miluji to, že se spolu můžeme bavit úplně o všem, máme v sobě důvěru. Když je nějaký problém, povídáme si o tom a řešíme to spolu. Dokážeme se domluvit, udělat kompromis. Strašně se mi líbí, že jsme někdy jako malé děti, pereme se z legrace, děláme hlouposti nebo se prostě mazlíme. Oceňuji projevy lásky, ze strany partnera. Dokáže být moc romantický. Dokáže mě povzbudit, když jsem smutná nebo se mi zrovna nedaří. Rád mi pomůže a podpoří mě. Nádherný pocit, je zažít tu něžnou stránku jinak samozřejmě drsného muže na vlastní kůži. Muži jsou prostě takoví ochránci a ženy se pak cítí pod křídly toho svého v bezpečí.

Pod pojmem „muž z velkým M“ si představím rovnocenného partnera, nejlepšího přítele, milence a otce svých dětí v jedné osobě.  Až na ty děti můžu konstatovat, že to ostatní se svým partnerem už mám a považuji to za největší štěstí ve svém životě.

Ještě odpověď na otázku, jestli je můj partner podobný mému otci, zní ne.

Text nebyl redakcí upraven.

Děkujeme za romantický příběh. Jestli muži mají větší smysl pro klidné jednání, asi jsem doteď žila s ženou. :-)

Dnes si povídáme o mužích a o tom, co se nám na nich líbí, ať už jde o zevnějšek, nebo vnitřek. Jaký by podle vás měl být muž s velkým M? Čeho si na mužích vážíte nejvíce? Podle jakých kritérií si vybíráte partnera? A jak moc se tito muži podobají vašemu otci?

Své příběhy, postřehy a zamyšlení můžete psát na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a autorku toho nejzajímavějšího odměníme.