Téměř každý muž si při každodenním kontaktu se ženami, ať v práci, či například v MHD, všímá jejich dekoltů. Vyplynulo to z průzkumu, ve kterém až 91 % mužů přiznalo, že i prsa cizích žen přitahují jejich pozornost. Že je téma velikosti ženského poprsí pro muže důležité, podpořil i výsledek další otázky, ve které 53 % mužů uvedlo, že by uvítalo, kdyby jejich partnerka měla větší poprsí. 80 % respondentů by souhlasilo i s plastikou.

Instinktům nelze poručit

Přesto, že se dnešní společnost snaží eliminovat otázku sexuální přitažlivosti z pracovního prostředí či obecného veřejného života, průzkum STEM/MARK naznačil, že přírodě nelze poručit tak snadno. Především výsledek otázky, zda si muži v běžném každodenním styku na veřejnosti všímají partií prsou příslušnic něžného pohlaví, vyzněl jednoznačně.

91 % z nich připustilo, že se na ulici, v kanceláři či například v nákupním středisku rádo podívá do ženského výstřihu. 53 % respondentů přitom uvedlo, že by uvítalo, kdyby jejich vlastní partnerka měla „bujnější dekolt“. 80 % mužů by přitom svou partnerku ve snaze získat větší poprsí pomocí plastické operace podpořilo. Většina sice po pečlivém zvážení, nicméně pokud by to bylo rozhodné přání partnerky, nestáli by větším vnadám v cestě.

Jednoznačně proti plastické operaci své partnerky se vyjádřilo pouze 20 % mužů. „Oproti 90. letům minulého století jsou muži k plastickým operacím prsou stále tolerantnější. Často na konzultaci přijdou i s partnerkou a podporují ji. Zajímají se i o bezpečnost implantátů a záruky. Stále více tak registrujeme poptávku po implantátech s certifikátem FDA, které jsou na tom v tomto směru nejlépe,“ dodává MUDr. Robert Čáp, plastický chirurg z Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Silikony = lepší sex. Pravda nebo mýtus?

Se zvyšujícím se počtem plastických operací prsou v České republice si čeští muži zvykají na fakt, že s tím roste i pravděpodobnost jejich vztahu s partnerkou, která má prsní implantáty. Účastníci ankety v této souvislosti vyvrátili rozšířený mýtus, že ženy s umělým poprsím jsou při sexuálních hrátkách aktivnější. Drtivá většina respondentů totiž žádný rozdíl mezi sexuálním stykem s ženou s uměle zvětšeným poprsím a milování s partnerkou s přírodními ňadry nepozorovala.

„Mezi hlavní důvody, proč ženy podstupují zvětšení poprsí pomocí implantátů, patří především posílení vlastního sebevědomí a zvýšeníatraktivity.Již při prvním převazu po operaci ženy obvykle reagují při pohledu na „nová“ prsa jemným úsměvem. A při první kontrole na ambulanci  každá žena jakoby rozkvetla. Plastická operace prsou je pro řadu žen cestou, jak se zbavit svého dlouhodobého pocitu méněcennosti,“ vysvětluje MUDr. Lucie Kučerová z brněnské Kliniky plastické a estetické chirurgie Berkova, která tak potvrzuje výsledky loňského průzkumu. Dle něj by 93 % respondentek plastiku podstoupilo právě kvůli zvýšení sebevědomí a atraktivity.

Příroda nebo silikon aneb co je krásnější dle českých mužů

Ve stylu sousloví „na každého se dostane“ odpovídali muži i v poslední otázce průzkumu. Ta zjišťovala, jaká prsa se vlastně pánům líbí více – silikonová či přírodní. Výsledek skončil nerozhodně. Třetině mužů se díky velikosti i tvaru více líbí poprsí zvětšené pomocí plastické operace, třetina preferuje přírodní ňadra. Poslední třetině dotázaných mužů se líbí obě varianty.

HLAVNÍ VÝSLEDKY PRŮZKUMU

  • 91 %mužů se v běžném styku dívá ženám
  • do výstřihu
  • 53 % mužů by si přálo, aby jejich partnerka měla větší poprsí
  • 80 % mužů by podpořilo přání své partnerky podstoupit plastické zvětšení poprsí
  • 33 %mužů preferuje plasticky zvětšená ňadra
  • 33 % mužů má raději přírodní ňadra
Reklama