Zajímá vás, co si koupíte za padesát korun českých u nás v porovnání s tím, co je možné si koupit v jiných zemích? Z průzkumu GE Money bank jsme vytáhli několik zábavných příkladů, které vás možná potěší a možná naštvou.

pizza

Průzkum počítal s kurzem 24,29 Kč za USD a 27,64 Kč za euro a překvapivě ukázal, že v Česku na tom nejsme s padesátkou v kapse tak špatně. Tak například pizza Margherita přijde zhruba na 100 Kč a stejné by to bylo v Německu a Irsku, ale v Rakousku a Itálii byste dostali pizzy jen třetinu, v sousedním Polsku jen čtvrtku a v USA ani to ne, jen 15 %! Zato v Tunisku byste měli Margharitu celou a v Bahrajnu dokonce jednu a půl.

pivo

Kdybyste chtěli pizzu něčím spláchnout, tak v Česku byste si mohli dopřát za padesát korun skoro 3 litry koly (Coca Coly) nebo dvě piva (Pilsner Urquell). Jistě záleží na tom, jestli byste nakupovali v supermarketu, nebo v restauraci. Pivo je v Česku pořád za velmi dobrou cenu, takže víc byste si ho v zahraničí koupili jen stěží. V Německu a Rakousku je za zhruba stejně, v Irsku a Rumunsku o polovinu dražší a například ve Francii by vám padesátka nestačila ani na jedno malé.

Reklama