Douwe EgbertsSpolečnost Douwe Egberts uvedla na český trh jedinečnou novinku – ochucené instantní kávy ve čtyřech oblíbených příchutích vanilka, oříšek, karamel a čokoláda. Těmito novinkami se zcela změnil dosavadní trend v instantní kávě. Ochucené instantní kávy přinášejí svým zákazníkům především rozmanitost chutí, kterou si mohou dopřát v prémiové kvalitě. Jsou vhodné zejména pro ty, které už omrzela klasická příchuť kávy, a chtějí vyzkoušet něco zcela nového. Každá příchuť má svůj příběh, který do ní vložila holandská společnost Douwe Egberts se zkušenostmi s výrobou kávy již od roku 1753. Léta píle a zkušeností dosvědčuje i skutečnost, že káva Douwe Egberts je nejoblíbenější holandskou kávou.

Jak se zrodila myšlenka ochucených instantních káv?

Inspirace přišla s pozorováním kaváren a jejich zákazníků. V létě dokonce společnost Douwe Egberts otevřela svojí „kavárnu“ na českých festivalech, kde z prémiové instantní kávy připravovala teplou variantu nebo skvělé frappé. A byl o to velký zájem, před kavárnou byly neustále dlouhé fronty. Jedinečná ochucená instantní káva Douwe Egberts je vyráběna nejmodernější technologií pro instantní kávy. Výsledkem této technologie je granulovitá instantní káva nejvyšší možné kvality a bohaté chuti. Při zpracování za nízkých teplot káva neztratí nic ze své kvality, aroma ani jemnosti. Ochucená instantní káva neobsahuje cukr a je tedy jen na vás, jak si ji připravíte. Velice zajímavě se dá hrát se všemi příchutěmi, například s čokoládovou příchutí, která neslazená chutná po hořké čokoládě. Ale pokud chcete dosáhnout chuti mléčné čokolády, stačí trošku přisladit a přidat mléko nebo smetanu. V instantních kávách se snoubí vynikající kávová chuť a dotek karamelu, čokolády, oříšku a vanilky.

DE

Chcete se dozvědět něco nového o příchutích?

  • Vanilku používali již Aztékové pro povzbuzení srdeční činnosti a celkové vzpružení organismu. Do Evropy se vanilka dostala až s prvními zámořskými objevy. Pokud máte pocit, že potřebujete načerpat novou sílu, je to jednoduché. S každým douškem šálku vanilkové kávy se můžete přenést do dávné říše Aztéků a trochu energie si přinést s sebou zpět.
  • Lískový oříšek byl v Evropě odnepaměti využíván v lidovém léčitelství. Dodává energii a odolnost našemu tělu, mozku a nervům. Samozřejmě se oříšek jí hlavně kvůli své chuti, a proto neváhejte a dopřejte si chuť oříšku v šálku své kávy. Zaručeně vás povzbudí.
  • Karamel byl objeven náhodou na konci 17. století ve Skotsku, kdy unavené matce ukápla hořící svíčka do misky s cukrem. Od té doby se stal vyhledávanou kulinářskou delikatesou. Unikátní, ničím nerušenou a dosud nepoznanou chvíli nyní můžete zažít každý den s šálkem kávy s dotykem karamelu.
  • Čokoláda má svůj původ v aztécké a mayské říši. Původní obyvatelé Ameriky z čokolády vyráběli kakaové placky a nápoje. Samotné kakaové boby přivezl do Evropy až objevitel Fernando Cortéz. V Evropě si pak rychle získala až neskutečnou oblibu. Nyní můžete čokoládový dotek ochutnat ve spojení s exkluzivní instantní kávou Douwe Egberts čokoláda. Neváhejte ani minutu a vychutnejte si toto jedinečné spojení.

Doporučená MOC ochucené instantní kávy Douwe Egberts za 95g balení je 149,90 Kč.

Více informací na www.douwe-egberts.cz.

Reklama