Patřím mezi takové ty tiché pozorovatele, které baví mapovat okolí. Klidně vydržím i několik hodin jen sedět a pozorovat, co se kolem mě děje. Jinak tomu nebylo ani při mé poslední návštěvě koupaliště a musím říct, že jsem nevycházela z úžasu.

V první řadě vám chci popřát krásné páteční ránko, milé čtenářky. Jak se dnes máte? Nicméně abych se vrátila k tématu v úvodu. Po mé návštěvě koupaliště musím konstatovat tři věci, které jsem vypozorovala.

Za prvé, chci pochválit mužskou populaci za to, že je vidět, že na svém těle začínají pracovat. Za druhé, ženy tu péči o své tělo celkem flákají, a pak pomlouvají ty, co mají postavu vydřenou z fitka, což nechápu (myslím to pomlouvání). A za třetí, proboha, proč je v dnešní době tolik obézních dětí? Opravdu mi rozum stál nad tím, když jsem viděla tolik malých dětí, co jsou tlusté, někdy až morbidně obézní, stejně jako holčička na obrázku. Nejhorší na tom bylo, že rodiče ji vesele cpali langošem, smažáky a dalšími opravdu „zdravými“ pochutinami, aniž by si očividně uvědomovali ty následky. No prostě hrůza! Absolutně tohle nechápu a nejraději bych těm rodičům osobně nafackovala. Samozřejmě někdo může tvrdit, že jsou nemocné, ano, to sice můžou být, ale myslím si, že těch, co trpí nějakým problémem, je opravdu maličké procento. Z větší části je to prostě jen lhostejnost a pohodlnost rodičů. Ale co, už se nebudu rozčilovat, jen je mi těch dětí opravdu líto.

2
Jen podotknu, že „holčičce“ na obrázku mohlo být cca 8 let.

„Budoucí osud dítěte je vždy dílem matky.“
Napoleon Bonaparte

1

Ještě jednou vám popřeji dobré ráno. Tak jako vždy i dnes jsem na našem redakčním e-mailu redakce@zena-in.cz a těším se na vaše příspěvky v diskusích na našem magazínu. :-)

Reklama