Díky čtenářko s nickem Vivian, za přínosný příspěvek. Ráda se přiučím něco nového. A co vy ostatní? Čtěte a dozvíte se víc!


 

O zálibě jménem postcrossing jsem se dozvěděla zcela náhodou loni. Zkusila jsem to také - a úplně jsem tomu propadla.

Je to jednoduché. Zaregistrujete se na webu postcrossing.com a pak už si vyměňujete pohlednice s lidmi z celého světa. Když máte chuť někomu poslat pohlednici, kliknete a systém vám vylosuje nějakou adresu. Podobným způsobem si může kdokoliv na světě vylosovat vás, takže vy pak najdete ve schránce příjemné překvapení v podobě pohlednice třeba z Brazílie, Číny, Aljašky... Nemusíte však spoléhat jen na losování, můžete se tu domlouvat i přímo - oslovit uživatele, který má zájem o přímou výměnu pohlednic (tzv. direct swap), případně se prostřednictvím zdejšího diskusního fóra nebo facebookové stránky zapojit do nějakých zajímavých swapovacích akcí.

Postcrossing je báječný nejen pro sběratele pohlednic a známek, ale i pro ty, kteří rádi poznávají vzdálené kultury, chtějí se dozvědět o dění v cizích zemích přímo od tamních obyvatel (Ukrajina) anebo by se rádi pocvičili v cizích jazycích (základem je samozřejmě umět anglicky, jinou řeč nepotřebujete, ale skladba uživatelů je tu taková, že se můžete potrénovat i ve spoustě jiných, i velmi exotických jazyků, vzkřísit školní znalosti ruštiny nebo si zkusit obrázkové písmo (ale do asijských zemí můžete klidně psát i latinkou, přečtou to). 

S někým si jen vyměníte pohlednici, s jiným si padnete do oka (nebo spíš do schránky) a navážete dlouhodobější korespondenční vztah. Já si takhle dopisuji s Taťjanou z Magadanu, což je město na Dálném východě, až za Sibiří. (Kromě pohlednice nebo dopisu dnes občas letí i malý balíček.) Také jsem se třeba domluvila na výměně pohlednic s jednou paní z ostrova Mauricius - čekala jsem nějakou zajímavou známku do sbírky (co kdyby jednou měla cenu jako proslulý modrý mauricius?!☺), ale už to není, co bývalo - na pohlednici byla obyčejná, docela ošklivá známka s motivem mauricijsko-kubánského přátelství.

Tak to také zkuste. Ale pozor - může se z toho stát vášeň.

Zdraví vás

Vivian

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

Téma dnešního dne: Posíláte z cest papírové pozdravy, nebo SMS?

  • Posíláte rádi svým blízkým pohlednice?
  • Nebo raději píšete esemesky nebo ememesky?
  • A máte radost, když vy najdete ve schránce pohlednici?
  • Co si myslíte o zasílání pohlednic?
  • Cestujete ráda?
  • Kam jedete letos na dovolenou?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Dermacol: Revitalizační tělové mléko Sicilská pistácie, hydratační make-up Imperial a dlouhotrvající rtěnku...

derma

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je POZDRAVY Z CEST. Předem děkuju!

Reklama