bread

Také máte pocit, že se strašně plýtvá? Nezřídka vídám v popelnicích celé bochníky plesnivého chleba a pečiva. Proč toho lidé tolik kupují, když to nestačí sníst? To mi hlava nebere. Nejraději bych na popelnici napsala cedulku s prosbou, ať staré pečivo usuší a pověsí mi ho v pytlíku na kliku. Dala bych ho koním.

Alespoň já to tak dělám. Pečivo, které nespotřebuju v podobě topinek nebo opečených toustů, prostě rozkrájím na plátky a dám ho sušit. Ale abych zase nebyla za úplného svatouška, přiznám se bez mučení, že na to také občas zapomenu a chléb zplesniví. Nebo když koupím dceři pečivo na víkend, druhý den už jí nechutná, protože rohlíky jsou gumové a chleba už nemá tu křupavou kůrčičku. Je pěkně rozmazlená. Zřejmě jako mí sousedi v domě.

Kdyby to tak viděla moje babička! Ta pekla vlastní chleba a také se s ním pěkně mazlila. Bochník  zabalila do utěrky a uložila do plechového chlebníku s dírkami. Nevím, jestli to bylo těstem nebo právě tím ukládáním, nikdy to nenechala dojít tak daleko, aby chytil plíseň. Vždycky říkávala: „Jak se srovnáš s chlebem, tak se srovnáš s lidmi.“ Když chleba náhodou nespotřebovala, což se stávalo zřídka, rozhodně ho nevyhodila, ale dala zvířatům. Prostě ani kůrka nepřišla nazmar.

No jo, ale lidé ve městech většinou žádné slepice, natož jiná hospodářská zvířata nechovají, tak putuje „starý“ chleba tam, kde ho bohužel často nacházím. Do popelnice. No a co, koupí se čerstvý… A tak je to stále dokola.

Jak tedy správně ukládat pečivo, aby vydrželo co nejdéle poživatelné?

Pokud koupíte chléb ještě teplý, nikdy ho nenechávejte v mikrotenovém sáčku. Tam se snadno zapaří a vytvoří tu nejlepší živnou půdu pro plísně. Nechte ho vychladnout, zabalte po staru do utěrky nebo dejte do papírového sáčku a uložte nejlépe do speciálního chlebníku.

Neskladujte dohromady bílé pečivo a chleba. Obojí rychleji ztvrdne.

Někdo ho ukládá do lednice. Chléb v chladu sice poněkud ztuhne, ale zase se oddálí jeho plesnivění.  

Bagety a podobné nadýchané pečivo raději zkonzumujte ještě týž den, protože jeho křupavost neudržíte, i kdybyste se na hlavu postavila. V mikrotenovém sáčku se z něj stane guma a v papírovém zase uschne na troud.

Ale stejně, když se nad tím zamyslím a porovnám dnešní chleba s tím babiččiným, mám neblahý pocit, že sami výrobci nemají zájem na tom, aby nám chleba vydržel.

Reklama