Samozřejmě že do pračky. Ale než se tak stane, ukládáte ho patrně do nějakého koše. Plastového, proutěného, plátěného, nebo dokonce nerezového? Variant je celá řada. Která je dáváte přednost vyí?

košMoje kamarádka to třeba neřešila. Měla v domě samostatnou prádelnu, do níž vedla jakási „šupna“ z koupelny v patře. Prádlo padalo na hromadu. Nic moc estetického, ale mělo to i své výhody. Mohlo volně dýchat, dobře se třídilo a estetika? Do prádelny nikdo cizí přece nepřijde, tak co.

My, co máme doma „jen“ koupelnu (většinou malou), to musíme řešit košem. Jaké by měl mít vlastnosti? Koš na prádlo, který slouží jako přestupní stanice, by měl být dobře hygienicky udržovatelný, prádlo v něm by mělo dýchat, aby se košnezapařilo. Neměli bychom zapomínat na odolnost koše – nejčastěji je umístěn v koupelně, kde je vlhkost vzduchu i teplota mnohem vyšší než jinde v bytě, takže volme materiály, které ztížené podmínky ustojí.

V neposlední řadě řešíme i design. Z hlediska praktičnosti nám sice mohou posloužit plastové koše s otvory – dobře se omývají a nevadí jim vlhko  - ale co si budeme povídat, moc krásy nepobraly.  Romantické proutěné koše jsou zase pěkné na pohled, ale jejich odolnost a údržba se s účelem koše na špinavé prádlo moc neslučuje.

A co takhle nerez?

koš

Koš na prádlo z nerezové oceli, jednak odolá veškerým vlivům, a současně plní estetickou funkci. Vybrat si můžete buď matný povrch, klasický lesklý, nebo bílý. Nerezové nebo dřevěné víko z kaučukovníku s otvory na vložení menších kusů prádla. Koše obsahují vnitřní plátěné pytle, které je možné vyjmout a prát, takže jejich údržba je zcela bezproblémová.

Jak se vám líbí? Jaký koš na prádlo máte vy?

Foto: Brabantia

Reklama