Kůže je skvělá ochranná bariéra. Proto bychom ji měli dostatečně chránit. Nejsvrchnější vrstva kůže je tvořena keratinocyty. Po kontaktu se slunečním zářením se keratinocyty množí a dochází k zesíleni kůže, což zajišťuje její ochranu před slunečními paprsky.

V hlubších vrstvách kůže se nachází buňky zodpovědné za pigmentaci – melanocyty, které na základě působení slunečního záření zvyšuji produkci kožního pigmentu – melaninu. Melanin absorbuje záření a vytváří ochranný film a hnědé nebo zlatavé zabarvení kůže. Množství a rozmístění melaninu určuje barvu kůže a její reaktivitu na slunce. V důsledku toho je snědá kůže (nejvyšší koncentrace melaninu) nejlépe chráněna před škodlivým působením slunečního záření.

Opálení, přirozená obranná reakce kůže

Na základě působeni ultrafialového záření A a B produkuji melanocyty větší množství melaninu. Tento buněčný mechanismus se spouští postupně: opálení se objeví pár dní po sluneční expozici a zajisti přirozenou obranu kůže proti UV záření (hlavně UVB). Nicméně tato ochrana není schopna zabránit poškození sluncem.

Ale pozor! Opálení nezajistí dostatečnou ochranu před UV zářením. Při dlouhodobém působení mohou UVA a UVB stát za vznikem kožních nádorů. Proto je na místě chránit kůži osvojením si správných a osvědčených postupů.

Jaký máte typ kůže? Vybírejte podle toho ochranné přípravku pro ochranu pokožky před sluncem

  • Kůže extrémě citlivá na slunce  - vždy se spálí, pokud je vystavena slunci.
  • Kůže citlivá na slunce - často se spálí, ale má i schopnost se opálit.
  • Kůže málo citlivá na slunce - spálí se pouze při vystavení intenzivnímu slunečnímu záření

 

Avené

 

Jak pokožku dostatečně chránit? Použitím kvalitních přípravků pro ochranu pokožky před sluncem. Jak ale správně nanášet tyto přípravky, jakou dávku a jak často? Naším tipem jsou rady od značky Avene, která má ve svém portfoliu mnoho přípravků pro každý typ pleti.

Pro zajištění označené úrovně ochrany aplikujte dostatečné množství přípravku sluneční ochrany podle následujících instrukcí:

 

Avené

Avené

 

Produkty sluneční ochrany Avene poskytují ochranu v širokém spektru UV díky kombinaci výjimečných aktivních látek SunSitiveR protection vyvinuté při výzkumu Pierre Fabre:

• Fotoprotektivni komplex zahrnuje optimální formu a stabilní účinnou texturu. Nabízí nejlepší možnou ochranu proti UVB zářeni a UVA krátkým i dlouhým paprskům.

• Pre-tokoferyl – prekurzor vitaminu E (účinný antioxidant), pomáhá chránit buňky před volnými radikály.

• Termalni voda Avene se zklidňujícími a protizánětlivými účinky.

Avene

Nové textury pro příjemné použití

Nové textury kombinuji vysoké fotoprotektivní kvality a bezpečnost produktů sluneční ochrany Avene s příjemnými texturami, které jsou transparentní a nezanechávají bílé stopy.

Emulze – bez pocitu mastnoty

Speciálně vyvinutá lehká nemastná textura, která dodává matný vzhled normální a smíšeně kůži.

Kremy, mleka a spreje

Nové textury, které se rychle vstřebávají a nezanechávají bílé stopy.

Více na http://www.eau-thermale-avene.cz/