641d8ecd01c04blobid0.jpg

 • Jarní věnce

V sobotu 25. března zavítá jaro na Střídačku do Malé sportovní haly a každý, kdo se už nemůže dočkat teplejších dnů, si může přijít vyrobit jarní dekorace pro svůj domov. Venkovní věnce potěší jako dekorace na dveře, menší věneček zase vnese svěží nádech jara do všech domovů. Na místě budou k dispozici zkušení lektoři Jan Šimr a akademická malířka Marta Hricová, kteří vám rádi pomohou i poradí. O tipy, nápady a inspiraci nebude nouze. Můžete věnce pojmout hravě nebo umělecky, netradičně i klasicky.

S sebou netřeba nic, jen vlastní fantazie. Veškerý materiál je v ceně. Workshop je vhodný pro jednotlivce i rodiny. Tvořit může přijít kdokoli od 8 do 99 let. Jako vždy bude pro příjemné odpoledne k dispozici káva či čaj zdarma.

Těšíme se na vás 25.3. 2023 na Střídačce od 13.00 do 17.00hod., vstupné je 649 Kč v předprodeji, 699 Kč na místě, vstupenky:  goout.net

641d8de00f6c4obrazek.jpg

 • Velikonoční dekorace

Velikonoce jsou svátky jara, nového života a krásných jarních květin. Přijďte si pro tuhle jarní náladu na Střídačku a odneste si ji domů. Na workshopu budeme vytvářet velikonoční dekorace z živých květin a přírodních materiálů jako je mech a kůra. To vše budeme aranžovat do připravených nádob a konstrukcí. Dozvíte se, jak doma udržovat mech stále zelený, jak se starat o jarní květiny a další floristické tipy a inspirace.

Veškerý materiál včetně aranžovacích nádob je v ceně workshopu. Na místě vám bude k dispozici káva i čaj. S sebou nepotřebujete nic, jen dobrou náladu. Workshopem vás provedou florista Jan Šimr a akademická malířka Marta Hricová. Workshop je určen pro jednotlivce, kreativce i rodiny s dětmi, pro kohokoliv od 8 do 99 let. Kapacita je 20 osob.

Těšíme se na vás 1.4. 2023 od 13.00 do 17.00 hodin v na Střídačce, vstupné 649 Kč v předprodeji, na místě 699 Kč (hotově, kartou). Vstupenky zakoupíte: goout.net

 • Workshop akvarelu

Malujete rádi, nebo chcete s malbou začít? Přijďte na náš výtvarný workshop a seznamte se s akvarelem od základů. Ale pozor, tohle nebude jen tak nějaká hodina výtvarky podle školních osnov.

Harmonogram workshopu:

 • úvod do akvarelu všeobecně, ukázky na živo různých stylů a možností tohoto média
 • krátká historie akvarelu
 • pomůcky pro akvarel – typy akvarelových barev s možností jejich vyzkoušení, štětce a správný papír na akvarel, kde nakoupit a jaké značky
 • základy míchání vlastních odstínů, teorie barev v akvarelu
 • tvorba vlastního vzorníku
 • vlastní malba akvarelu na různé druhy papíru
 • konzultace

Workshopem vás provede ilustrátorka a animátorka Pavla Šnajdarová. S sebou si nemusíte přinést nic kromě oblečení, které vám nebude líto ušpinit. Všechen materiál je v ceně workshopu. Maximální počet účastníků je 14. Workshop je vhodný pro všechny malé i velké zájemce, doporučený věk od 6 let.

Těšíme se na vás 15.4. 2023 na Střídačce, vstupné 999 Kč v předprodeji, na místě 1099 Kč (hotově, kartou). Vstupenky zakoupíte: goout.net

641d8e67ef894obrazek.jpg

 • Tvořivá hlína

Přijďte některou neděli na Střídačku a dejte hlíně užitečný tvar, třeba jen pro skvělý pocit dát si doma kytku do vázy vlastní výroby nebo darovat vlastnoručně vyrobený originální hrníček. Na workshopu budeme vyrábět vlastní designové nádoby, vázy, talíře, misky. Hliněné polotovary budeme po vysušení horkým vzduchem dále zpracovávat a dekorovat. Všechny hotové vypálené výtvory si budete moci hned odnést domů.

Materiál je v ceně vstupného, s sebou si přineste pouze oblečení, které vám není líto zašpinit, popřípadě sváču. Workshop je pro všechny od 6 do 99 let (děti do 12 let v doprovodu rodičů). Doporučujeme koupit vstupenky v předprodeji, ať máte jistotu, že se na workshop vejdete. Kapacita je 18 osob.

Těšíme se na vás vždy v neděli: 26. března, 23. dubna, 28. května, 11. června od 10.00 do 14.00 hodin, vstupné 899 Kč v předprodeji, na místě 990 Kč (hotově, kartou). Vstupenky zakoupíte: goout.net

 • Příměstské tábory na Střídačce

Tvořit, sportovat, notovat, vymyslet perpetuum mobile, potkat nové kamarády a hlavně – prožít báječné prázdniny, i když zrovna nebudete u moře? Jde to! A dokonce v Praze, protož Střídačka na Výstavišti žije po celé léto a zabaví děti různých věkových kategorií i zaměření. Vybírat z pestré nabídky můžete v klidu z pohodlí domova na webu Výstaviště, a to nejen co se týče zaměření tábora, ale také termínu. Dobrodružný, výtvarný, všesportovní, cirkusový, fotografický nebo inline? A co teprve když máte doma malého hudebníka nebo budoucího inženýra! Proto se nežinýrujte a vybírejte, na Střídačce se postaráme o všechna dítka bez rozdílu. Nám bude ke štěstí na oplátku stačit jen ochotna odložit mobily? a vrhnout se do obyčejných radostí s kamarády na Střídačce, kde se postaráme nejen o prima zábavu, ale samozřejmě i hladová bříška a pitný režim. Tábory jsou určeny pro děti od 5 do 12 let.

641d8e09c996bobrazek.jpg

www.navystavisti.cz

 • Odpolední kurzy na Střídačce

Cirk La Putyka Akademie, 3D tisk a vynálezy nebo Manga, vyberte zábavu pro své malé školáky v nabídce odpoledních kroužků pro děti na Střídačce, na Výstavišti: www.navystavisti.cz


Program Střídačky: navystavisti.cz