Děti zimu milují. A obzvlášť ta letošní je plná sněhu a teplot pod bodem mrazu, takže venkovním radovánkám nestojí nic v cestě. Koulování a stavění sněhuláků je sice zábava, ale často končí rukavicemi plnými sněhu a někdy i pořádným kašlem. Když už selhala prevence, je třeba hned nasadit účinnou léčbu, se kterou mohou při vlhkém kašli pomoci přípravky ACC® určené pro děti.

kid

Pro správné řešení problémů s kašlem je třeba rozlišit, zda se jedná o kašel suchý, či vlhký. Při suchém kašli nedochází k produkci hlenu a lze ho léčit pomocí antitusik - léků, které tlumí kašel a snižují dráždivost ke kašli. K léčbě vlhkého kašle, při kterém je produkován viskózní hlen ulpívající na sliznici dýchacích cest a dráždící je ke kašli, se používají mukolytika - léky rozpouštějící hutný hlen, umožňují jeho snazší transport v dýchacích cestách a vykašlání.

Přípravek ACC® Sirup pro děti 20 mg/ml s příchutí třešní obsahuje v 1 ml sirupu 20 mg léčivé látky acetylcystein, která rozpouští všechny složky způsobující vazkost hlenu. Tím podporuje vykašlávání a tlumí dráždivý kašel. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem při akutních onemocněních dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chřipka, akutní zánět průdušek, nebo průdušnice.

kid

Dětem je možno podávat přípravek bez porady s lékařem od 2 let věku. Dětem mladším než 2 roky se přípravek ACC® Sirup pro děti 20 mg/ml může podávat pouze na doporučení lékaře.

Účinek acetylcysteinu na rozpuštění a uvolnění hlenu zesiluje zvýšený příjem tekutin. Pokud se dítě do 4-5 dnů nebude cítit lépe nebo se mu neuleví, je nutné se poradit s lékařem.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACC® Sirup pro děti 20 mg/ml je 99 Kč.

ACC® Sirup pro děti 20 mg/ml  je volně prodejný léčivý přípravek s účinnou látkou acetylcystein. Čtěte pečlivě příbalový leták.

kid

Dětem, které nemají rády sirup, je možné podávat léčivý přípravek ACC® 100 NEO, nebo ACC® 200 NEO obsahující účinnou látku acetylcystein. Přípravek ACC®100 NEO je určen pro dospělé, dospívající a děti od 2 let, přípravek ACC® 200 NEO je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let. Dávkování těchto léčivých přípravků se odvíjí od věku dítěte a je nutné se řídit příbalovým letákem, který obsahuje každé balení.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACC®100 NEO a ACC® 200 NEO je 79 Kč a 89 Kč.

ACC® 100NEO a ACC® 200 NEO jsou volně prodejné léčivé přípravky s účinnou látkou acetylcystein. Čtěte pečlivě příbalový leták.

K uvolnění nosu a zvlhčení sliznice můžete používat ACC® Nosní sprej, což je hypertonický roztok soli s kontrolovaným pH pro nosní hygienu. Sprej pomáhá proti podráždění způsobenému zevními látkami pocházejícími ze znečištěného životního prostředí. Kromě toho pomáhá udržet nos čistý a průchodný, zabraňuje vysušení a jemně zvlhčuje povrch sliznice. Pomáhá také kestabilizaci nosní sekrece při rýmě a předchází tvorbě bakteriálního filmu.

ACC® Nosní sprej se aplikuje 3x-4x denně vždy 2-3 vstřiky do každé dírky. Přípravek není určen proděti mladší 3 let.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACC® NOSNÍ SPREJ je 84 Kč.

ACC® Nosní sprej je volně prodejný zdravotnický prostředek k vnějšímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták.

kid

Více informací na: