Pokud netušíte, jak utahat dvě nezbedné děti, vezměte je do hor. Plose - pomyslná brána do pohoří jihotyrolských Dolomit, je ideální pro pěší turistiku. Po této hoře, ležící kousek od Brixenu, se táhne naučná stezka WoodyWalk, jež je přímo šitá na míru malým dětem.

Zábavnou stezku WoodyWalk nám doporučili místní a dočetli jsme se o ní snad v každém průvodci a všechny přívlastky opravdu sedly. Byla zábavná, interaktivní, přiměřeně dlouhá, napínavá i poučná.

Autem jsme dojeli na parkoviště ke kabinové lanovce a vyjeli vzhůru „do nebes“. Během deseti minut překonáte zhruba tisíc výškových metrů a ocitnete se ve 2050 metrech nad mořem.

lanovka

stezka

Čeká vás příjemná čtyř kilometrová hřebenová procházka, při které počítejte se stometrovým převýšením, jež čtyřleté dítě zvládne s přehledem. A nebojte se, že si budou stěžovat na bolavé nožky. Ty naše docela svižně pochodovaly za další atrakcí, kterých je cestou hned čtrnáct. Klouzačky, prolézačky, rybníčky, vyhlídky, vodní mlýnky, trampolína i pískoviště.

klouzačka

Plose

Strávili jsme na ni zhruba čtyři hodiny, ale cestou jsme samozřejmě i odpočívali, svačili, osvěžovali se, hráli si a hlavně se kochali.

hriště Plose

děti

Když dorazíte k horské restauraci Rossalm, máte vyhráno. Posilněte se třeba silným vývarem nebo si smlsněte na domácím štrůdlu, obojí vyzkoušeno. Do cíle to máte už jen půl hodiny, ač se to nezdá. Dolů se dostanete opět lanovkou.  

Pokud hledáte v Jižním Tyrolsku ubytování, obraťte se na Roter Hahn.

Roter hahnZnačka Roter Hahn byla založena v roce 1999. Jejím cílem je podporovat jihotyrolské statky, jejich produkty, řemesla a pohostinství. Roter Hahn je zárukou vysoké kvality. V Jižním Tyrolsku na vás čeká 1600 statků pod touto značkou.  Více se dozvíte na: www.roterhahn.cz.

Reklama