S blížící se letní sezónou bychom neměly obměnit pouze oděvy, ale i kosmetiku. Nejen pokožka, ale i vlasy si v horkých slunečných dnech žádá speciální péči. Užívejme si bez obav krásy léta na maximum.

pizbuin
Foto: PIZ BUIN
Nezbytná ochrana pokožky

  • V první řadě je důležitá kvalitní pleťová kosmetika. V letních dnech je tvář vystavována nejen okolním vlivům, ale i slunečním paprskům, proto je třeba, aby krémy obsahovaly nezbytný ochranný faktor. Ten zachycuje nebezpečné UVA a UVB záření. Zvláště ženy trpící na pigmentové skvrny by měly být důsledné. Při výběru nového krému je potřeba dbát nejen na ochranný faktor (OF), ale také, aby byl dostatečně hydratující a regenerační.
  • Pokud chcete zesílit účinky OF, aplikujte pod krém opalovací přípravek. V dnešní době naleznete i speciálně navržené produkty určené přímo na obličej. Dostatečné množství aplikujte ráno nejen na tvář, ale i krk a dekolt.

kémy
Sensitive Anti-Aging, Phyris, 1120 Kč
Hydratační krém, Clinique, Sephora, 690 Kč

Pro krásné a zdravé opálení

  • Než zahájíme opalovací sezónu, je důležité, aby pokožka byla připravena. Nezbytností jsou peelingy. Ty odstraní odumřelé buňky, které tělo nepotřebuje. Pokud nevlastníte žádný tento produkt, postačí vám obyčejný cukr krystal. Perfektně tělo vyhladí a zlepší kvalitu pleti díky kyselině glykolové.
  • Připadáte si jako ředitelka vápenky a stydíte se vyjít na pláž? Není nic jednoduššího než tělu dopřát trochu zdravé barvičky. Samoopalovací přípravky jsou k tomu ideální. Neustále se traduje, že tyto výrobky zanechávají na pokožce nehezké fleky. Ano, může se to stát, pokud ale budete v aplikaci opravdu pečlivá, použijete předtím peeling, nemusíte se obávat.

opalování
Chladící pěna na opalování SPF 30, PIZ BUIN, cena k doptání
Hydratační mléko na opalování OF 50+, Nivea, 323 Kč

  • Je důležité vlastnit hned několik opalovacích přípravků. Ideálně jeden s SPF 30 a druhý 50. Na trhu naleznete nepřeberné množství od mlék až po oleje či gely. Ochrana pokožky je velmi důležitá již od samého rána.

Nenechte si ujít:

piz buin
Foto: PIZ BUIN

Pro dlouhotrvající barvu

  • Klasická tělová mléka nahraďte těmi po opalování. Nejen, že dodávají namáhané pokožce potřebné živiny, hydratují a chrání, ale navíc prodlužují i barvu. Můžete je střídat s bio koksovým, mandlovým či arganovým olejem, mají blahodárné účinky pro suchou pokožku.

piz buin
Foto: PIZ BUIN

Nezapomínejte na vlasy!

  • Tropické teploty, suchý vzduch, voda, se negativně podepisují také na vlasech. Vyměňte stávající šampóny, kondicionéry a masky za speciálně navržené pro sluneční dny. Jsou uzpůsobené tak, aby zabraňovaly destrukci vlasu, blednutí barvy, mají UV ochranu, dodávají vlasům potřebné látky, které se v tomto období rychle vytrácejí.

vlasy
BC Sun Protect, Schwazkopf, od 199 Kč

  • Před létem je také dobré nechat si vlasy zastřihnout a oživit je. Majitelé hustých vlasů by si je měli nechat prostříhat a odlehčit do „letní varianty“.
  • Při slunění u moře či bazénu je důležité použit ochranný sprej, pro vlasy jsou v létě dobré také voděodolné oleje, které ve vlasech vydrží i po plavání.
  • Pokud to je jen trochu možné, vlasy byste v létě fénovat příliš často neměly, je lepší vlasům ulevit.

paul mitchel
Color Care, Paul Mitchell®, od 409 Kč

Čtěte také:

Reklama