Pračka kombinovaná se sušičkou je velmi praktický pomocník. Jedná o dva spotřebiče v jednom, tudíž vám ušetří nejen čas s přendáváním prádla, ale také je nemusíte kupovat zvlášť. Určitě se hodí pro domácnosti, které mají málo místa pro dva spotřebiče. Dávno neplatí, že spojení těchto dvou spotřebičů do jednoho není úplně dokonalé.

64affa41e0cb7obrazek.png
Foto: Klára Křížová

Jak dopadlo naše testování? Deset našich testerek se mělo možnost seznámit se šesti povedenými pračkami se sušičkou od AEG. Testování proběhlo s odborným představením, vysvětlením a názorným výkladem, co který model umí. Technický pokrok je k nezastavení a promítá se samozřejmě i do funkcí, technologií a vychytávek spotřebičů, které nám ulehčují život, a bez kterých si dnes už život neumíme představit.

64affa76d190dobrazek.png
Foto: Klára Křížová

Jaké benefity nás zaujaly?

  • SensiDry

Díky technologii SensiDry® dokáže spotřebič ušetřit až 40 % energie a vody v každém cyklu. Pračky kombinované se sušičkou mají jako jediné na trhu tepelné čerpadlo, které umožňuje sušit oblečení při nízkých teplotách, takže tkaniny si uchovají svůj bezchybný vzhled déle. Řízené pohyby bubnu vyperou a usuší vlnu, outdoorové oděvy a dokonce zajistí, že i jemné hedvábné oblečení si udrží svůj tvar.

64affaa61e364blobid0.png
Foto: Klára Křížová

  • NonStop program 3 h/3 kg

Vypere a vysuší 3 kg prádla již za tři hodiny. To znamená, že stačí spustit kompletní cyklus, který začíná i končí suchým prádlem, a oblečení budete mít zanedlouho připravené k nošení. Nejkomfortnější způsob ošetřování prádla – a bez kompromisů.

S aplikací My AEG Care můžete vytvořit vlastní nastavení spotřebiče a získat chytré tipy a doporučení. Přizpůsobte si cykly praní na míru a dávejte spotřebiči pokyny pro lepší přizpůsobení se vašim potřebám a zvyklostem. Chytrá a snadná péče prostřednictvím vašeho chytrého telefonu.

64affae0a8b39obrazek.png
Foto: Klára Křížová

  • PowerCare

Jedná se o technologii rychlého promíchání pracího prostředku s vodou a jeho aktivaci předtím, než se dostane do bubnu k prádlu. Tím zajišťuje lepší výsledky praní již při 30 °C a za méně než 1 hodinu. Prádlo je dokonale usušeno, ale ne přesušeno, což umožní zachování dokonalého vzhledu vašeho oblečení.

64affd3516e38obrazek.png
Foto: Klára Křížová

  • UniversalDose

Patentovaná unikátní zásuvka vyvinutá pro použití pracích kapslí. Kapsle se v UniversalDose rozpustí díky inovativnímu systému vodních trysek o 60 % rychleji než při vkládání do bubnu. V průběhu hodinového programu tak UniversalDose přináší extra výkon a odstraní skvrny i při nízkých teplotách

64affd0707c4dobrazek.png
Foto: Klára Křížová

  • Wash-to-Dry

Tato technologie se přizpůsobí každému typu tkaniny a zajistí šetrné, ale také účinné čištění. Tento spotřebič s certifikátem Woolmark Blue vypere a vysuší oblečení pro každodenní nošení, jemné prádlo i vlnu. Navíc obnovuje voděodolnost outdoorových oděvů.

64affd780b4caobrazek.png
Foto: Klára Křížová

  • Steam Refresh

Pračka kombinovaná se sušičkou 7000 ProSteam® je spotřebič 3 v 1, který kromě praní a sušení využívá navíc páru k osvěžení oděvů. Za 25 minut zbaví oblečení pachů, zredukuje pomačkání, a navíc spotřebuje o 96 % méně vody.

Co na testované modely říkají naše testerky?
Uvádíme některé z recenzí. Všechny recenze si můžete přečíst v prolincích na konkrétní testované spotřebiče:

AEG LWR96944BC AbsoluteCare® 9000

64aff3dca66d0obrazek.png

64aff53428d4eobrazek.pngDíky nastavení a technologiím je tato pračkosušička velmi šetrná, ušetří mnoho energie. Suší i pere při nižších teplotách, bez problémů vypere i vysuší vlnu nebo jiné náročné materiály. Oceňuji rychlocyklus praní a sušení (3 hodiny pro 3 kg prádla). Je to velmi praktický pomocník. Možnost propojení s aplikací, kterou vše lze ovládat. Snadné ovládání, je celkem tichá.

64aff53c1d51cobrazek.pngParádní "pračkosušička", která je opravdu hodně vychytaná. Bezvadně pere i suší, moc se mi líbí. Má praktické programy a technologie. Využívala bych často NonStop program, což je praní a sušení v jednom, pro 3 kila prádla. Trvá to 3 hodiny a vše je hotové, vyprané a suché. Spotřebič se dá propojit s aplikací My AEG Care a vše si nastavit. Je to moderní a chytré. Oceňuji!

AEG LWR85165AC PowerCare® 8000

64aff5efbdaf1obrazek.png

64aff62787b4bobrazek.pngTento spotřebič mohu doporučit všem, kdo potřebují šetřit místo. Spolehněte se na skvělé výsledky praní i sušení. Díky technologii rychlého promíchání pracího prostředku s vodou, dojde k jeho aktivaci ještě dřív než se dostane do bubnu k prádlu. Pračka si automaticky sama prací prostředek dávkuje, což mi velice vyhovuje.

64aff629e7e8cobrazek.pngPračka velmi dobře pere. Má speciální zásuvku, kde se umí smísit prací přípravek s vodou ještě, než steče do bubnu - to mi přijde velmi praktické. Také má unikátní zásuvku na prací kapsle a při jejich použití se díky vodním tryskám rozpustí rychleji než klasickým způsobem.
Prádlo je dobře vyprané i vysušené. Mohu určitě doporučit.

64aff62cb9cabobrazek.pngPračka 2 v jednom: pere, suší - zabírá málo místa, oceňuji především to, že se přípravek na praní před zahájením praní předem promíchá a do prádla již jde rovnoměrně nasycený přípravek. Další benefit kvalitní praní při 30 stupních. Možnost aplikace My AEG Care je perfektní pro vlastní nastavení.

AEG LWR75965OC ProSteam® 7000
64aff702da270obrazek.png

64aff7203fceaobrazek.pngTato pračka kombinovaná se sušičkou nabízí funkci ProSteam, která mě nadchla. Je určena pro osvěžení prádla, které není ještě zašpiněné, ale potřebuje jen zbavit pachů a osvěžit. Využívá k tomu horkou páru. Oblečení tam vydrží mnohem déle jako nové. Oceňuji také to, že se dá pračka ovládat mobilním telefonem, což usnadňuje práci.

64aff73c47dc0obrazek.pngS touto "pračko-sušičkou" mám velmi dobrou zkušenost a mohu ji doporučit. Dobře pere a suší (prádlo není přesušené). Má super funkce a dokáže se přizpůsobit všem tkaninám včetně jemného a vlny. Také nabízí možnost využití parního osvěžení, program trvá 25 minut. Myslím, že je to dobrý spotřebič, ušetří nejen místo (pracuje za dva), ale také energii, vodu a čistící přípravky.

AEG LWR98165XC AbsoluteCare® 9000
64aff7a497dbdobrazek.png

64aff7c4afbadobrazek.pngZa tři hodiny máte krásně vyprané prádlo beze skvrn, usušené a nadýchané. Šetříte vodu díky senzoru váhy a také energii. Naprosto mne nadchlo sušení oděvů při nízkých teplotách. Prádlo si tak drží tvar. Můžete sušit i vlnu a outdoorové oblečení, což je super. Možnost nastavení programů na míru je skvělá vychytávka. Tato pračka je opravdu povedená a není co bych vylepšila či si přála.

64aff7c9848d0obrazek.pngPračka se sušičkou splnila naše očekávání. Pokud chcete ušetřit energii, je velmi vhodná. Díky sušení při nízkých teplotách nejen suší dobře, ale také šetří energii. také díky tomu je prádlo stále ve stejném stavu, nehrozí sražení nebo že by se scvrklo jako u jiných sušiček, které prádlo přesušují.
Pračka pere suprově, má praktické programy, k využití stojí hlavně rychlý program NonStop, který vypere a vysuší, vše za 3 hodiny. Dá se propojit s aplikací My AEG Care.

AEG LWR85865OC PowerCare® 8000

64aff839d0ff9obrazek.png

64aff8802dcabobrazek.pngPračka a sušička v jednom, praktické řešení. Líbí se mi, že pračka využívá technologii rychlého promíchání pracího prostředku s vodou - smíchají se dříve, než se prací přípravek dostane do bubnu. To je z důvodu ještě kvalitnějšího praní při nízké teplotě - 30 stupňů. Mám s tím dobré zkušenosti.
V zásuvce je speciální zásobník na kapsle, pokud je používáte, je to dobré řešení - kapsle se nemusí dávat až do bubnu, tady se kapsle rychle rozpustí a zaktivuje.  Přijde mi to super. Dobře pere skvrny, sušení je bezproblémové, prádlo je nadýchané a není přesušené. Spotřebič jde spojit s aplikací v telefonu, odkud se dá ovládat na dálku.

64aff885b2b15obrazek.pngPerfektní funkce, kterou jsem u jiného přístroje nikdy neviděla - promíchání pracího prostředku před bubnem, Universal Doses: zásuvka pro použití kapslí se systémem vodních trysek je také báječná věc a v neposlední řadě oceňuji i možnost vytvoření vlastního nastavení pomocí aplikace My AEG Care.

AEG LWR73964BC ProSteam® 7000

64aff95234f11obrazek.png

64aff97006e05obrazek.pngPračka se sušičkou jsou dobrým řešením pro domácnosti, kde není moc místa na oba spotřebiče. Jak praní, tak sušení musím pochválit. Suší při nízkých teplotách, prádlo dostane dobrou péči, protože nemění tvar, je nadýchané a materiál dobře drží.
Bezvadně vysuší i vlnu, hedvábí a jiné choulostivé materiály. Kompletní cyklus - praní a sušení v rámci programu NonStop trvá 3 hodiny. Pro ty, co mají rádi technologie a chytré telefony - dá se propojit s aplikací, kde si nastavíte své nastavení.

64aff97597fadobrazek.pngOceňuji zajímavé programy: Steam Refresh: osvěžení prádla po běžném nošení a neušpinění, šetrné , ale účinné čištění s technologií Wash to Dry (lze i hedvábí, vlnu apod.) Mixload: kvalitní 60ti minutový program - šetří čas i energii.

64aff97e2d3beobrazek.pngTento spotřebič si mě získal zejména tím, že se vlastně nejedná o 2 v 1, ale dokonce 3 v 1. Kromě toho, že se jedná o pračku kombinovanou se sušičkou je zde také funkce Steam Refresh, která navíc využívá páru k tomu, aby osvěžila prádlo, které není ještě připravené k vyprání.

Všem testerkám děkujeme za účast v testování a za reálné recenze.

64affeab57b62obrazek.png

Náš článek:

Reklama