Společně s Nadací Rakovina věc veřejná pro vás, milé čtenářky, připravujeme seriál o této zákeřné chorobě. I ředitelka Nadace Renata Grmolenská si prošla rakovinou - jak na ni vzpomíná, to si můžete přečíst v tomto článku.
V dalším pokračování našeho seriálu o rakovině si můžete přečíst, jak na tuto chorobu pohlíží a jaké s ní má zkušenosti ředitelka Nadace Rakovina věc veřejná Renata Grmolenská.
Pevně doufám, že putovní výstava Pavly Hodkové pomůže aspoň několika lidem myslet na své tělo i duši s láskou
Jsem jednatelkou nadace Rakovina věc veřejná. Nejen pro mou osobní zkušenost je mi velmi blízká myšlenka a poslání celé této výstavy. Pomáhat a podporovat výzkum nových léků na nemoc tak zákeřnou, jakou rakovina bezesporu je. Pevně doufám, že tato výstava navíc pomůže aspoň několika lidem se rozhodnout a chodit na pravidelné preventivní prohlídky, změnit svůj životní styl, myslet na své tělo i duši s láskou.
Sama mám osobní zkušenost s několikaměsíční léčbou a pobytech v nemocničním zařízení. Ve Fakultní nemocnici v Olomouci jsem strávila hospitalizací a léčbou několik měsíců. Musela jsem bojovat sama za sebe, a tak vím, že člověk v sobě musí najít poslední zbytky síly, aby toho byl schopen. Dělá to totiž nejen pro sebe, ale také pro své děti a blízké. Odměnou mu jsou vyhlídky na budoucí společný život. Mou soukromou odměnou za můj boj jsou mi právě narozené holčičky Amálka a Rozárka. Celá rodina jsme šťastni, obohaceni o společné zážitky s našimi holčičkami a samozřejmostí pro nás je také zdravý životný styl a pravidelná starost a péče o zdraví nás všech. Tímto bych také chtěla ještě jednou poděkovat za obrovskou podporu své rodině a také za skvělou péči lékařům z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny.
Je mi smutno, když si uvědomím, kolik dalších lidí a maminek musí denně v nemocnicích bojovat o svůj život a naději na návrat do „normálního“ života, ale ten boj stojí za to. A pokud třeba jen jednu jedinou rodinu udělá naše Nadace a výstava šťastnou, potom je to pro nás velká odměna a naše práce má smysl.
Renata Grmolenská
POŠLI PŘÍBĚH - CENA NADI URBÁNKOVÉ
Sdružení Rakovina věc veřejná založilo projekt „Pošli příběh - Cena Nadi Urbánkové“, na kterém spolupracuje s magazínem Žena-in.cz. Projekt je určen všem lidem, kteří přišli jakýmkoli způsobem do kontaktu s rakovinou.
S nejzajímavějšími příběhy se setkáváte také na stránkách magazínu ŽENA-IN.cz.
- Projekt „Pošli příběh - Cena Nadi Urbánkové“: www.poslipribeh.cz
Čtěte také...
- Vzkaz herce Michaela Hofblauera
- Laszlo: Kéž by táta nikdy nezačal kouřit
- Kristýna Frejová: Držení za ruku je víc než milion slov
- Herec Ladislav Frej vzpomíná na smrt manželky
- Jan Saudek: Otce mi vzala rakovina
- Karolína: Když mi bylo 18, vzala mi rakovina maminku
- Dana: Před porodem mi táta rakovinu zatajil
- Miroslava strávila čtvrt roku s rakovinou čípku v nemocnici
- Honza Musil: Na rakovinu chci zapomenout
- Dna odmítla ablaci prsu, teď možná přijde o obě...
- Bohdana o rakovině: Svou léčbu jsem mámě vyčítala
- Rakovina a Naďa Urbánková: Tu mrchu jsem vyhnala
- Rakovina prsu: Mýty a skutečnosti
Nový komentář