Říká se, že až do třiceti let za svůj obličej nemůžeme. Navíc se teprve vyvíjíme. Ale po třicítce už máme ve tvářích nesmazatelně vepsány naše povahové rysy a životní zkušenosti. Je to pravda?

Víte, že...

☻kulatější obličej mají veselí extroverti, kteří se rádi baví, ale pozor – mohou mít
    sklony k požitkářství a lehkomyslnosti
☻červený jazyk značí zdraví, pokud máte jazyk bledý, spíše až bílý, dávejte na sebe pozor – hrozí vám nemoc
☻lidé, kteří dokáží rozesmát ostatní, mají většinou nízké čelo, velké rty i nos
    a velké oči

„Hádání lidských vlastností z rysů obličeje bylo známo už v 18. století před Kristem. Fyziognomií se zabýval také Aristoteles, stejně jako Pythagoras, Sókrates či Hippokrates,“ říká Josef Widlak, který se studiu fyziognomie věnuje už řadu let. „Na základě postupných zkoumání a pozorování pak vznikaly teorie, které však vždy nemusejí stoprocentně platit.“

Zkuste to sami! Zaměřte se na obličej nějaké blízké osoby z vašeho okolí, kterou dobře znáte a máte ji „prokouknutou“.

A pak porovnávejte teorii s praxí...

• ČELO Obecně lze říci, že čím vyšší čelo, tím je člověk filozofičtěji zaměřený, čím nižší, tím je praktičtější, drží se víc při zemi. Široké čelo vyjevuje vaši bystrost a praktičnost – jste někdo, kdo je schopen vykonávat pilně svoje povinnosti. Úzké čelo je považováno za překážku sebeuplatnění.

• OČI Čím jsou větší a otevřenější, tím je jejich nositel přátelštější a důvěřivý. Oči zapadlé a malé nevěstí nic dobrého, takový člověk má spíš nedobré úmysly.

Modroočky bývají přelétavé a svůdné, hnědooké ženy jsou zas živelné a loajální, černé oči mívají temperamentní „vášnivky“. Zelenooké ženy jsou většinou nápadité a hlubokomyslné, šedoočky zas chápavé a rozumné.

• NOS Číňané o nosu hovoří jako o středu života. Lze z něj vyčíst vitalitu a sexuální potenci člověka, ale i vše o rozumu, vědomostech a povaze. Říká se: „Podle nosa poznáš kosa“. Jestli je to pravda, není stoprocentně jisté, ale říká se, že čím je nos menší, tím spíš jsme větší „cíti“ a srdcaři. Rozhodně se neřídíme rozumem. Naopak, čím je nos větší, tím „většího ducha značí“.  Méně si necháváme poradit a usilujeme o nezávislost.

• ÚSTA Podle pusy se dá poznat hodně. Ženy něžné a nedůvěřivé mají spíš malá ústa, vášnivé požitkářky mívají ústa velká a smyslná. Rty červené i bez nalíčení jsou projevem dobrého zdraví. Optimisté mají koutky nahoru, pesimisté dolů. Čím jsou rty plnější, tím víc si dokážeme vychutnávat života.

• VLASY Hříva vypovídá o vaší duši. Vaše vlasy jsou měřítkem fyzické odolnosti a celkové síly. Vlasy jemné, hedvábné a křehké ukazují na citlivou, jemnou povahu. Čím odolnější a silnější vlas, tím je silnější i vaše osobnost. Husté hřebíkovité vlasy jsou ukazatelem vaší fyzické zdatnosti a životní vitality a nezlomnosti. Máte velké regenerační schopnosti, a asi máte v životě rádi výzvu.

Poctivci prý mívají hnědou barvu vlasů, černovlasí lidé jsou spíš zamlklejší a blonďáci jsou dobrosrdeční. Kudrnáči bývají lidé vášniví a snadno vznětliví.

Co možná nevíte:

♦ Fyziognomie je věda založená na souvislostech mezi lidskou tváří a charakterem.
♦ Lidé s odstávajícíma ušima bývají velmi originální, tvořiví a nápadití
♦ Namodralý nebo nazelenalý odstín tváří prozrazuje problémy v milostném životě
♦ Čím větší je brada, tím větší je i lidská odolnost, která může hraničit až s neústupností
   a tvrdohlavostí


Zdroj: Naše psychologie

Provedli jste testování? Odpovídá popisovaná charakteristika vlastnostem „zkoumaného“ objektu?
Reklama