Džíny jsou fenomén, a to je jim přes 135 let. Mr. Levi Strauss první džíny patentoval v roce 1873. Od pracovních kalhot pro zlatokopy se dostaly až na přehlídková mola. A nejznámější a nejrozšířenější džíny na světě jsou Levi's® 501®. Prodalo se jich více než 4 miliardy kusů a časopis Time je zvolil oděvem 20. století.

 

Od svého vytvoření v roce 1890 se příliš nezměnily – každý rok mají sice nové aktuální barvy, ale tvar téměř stejný. Nemění se ani jejich nejvýraznější znak – poklopec s pěti knoflíky. Stejně tak jako u všech ostatních skvělých věcí v životě, ani tady není kam spěchat!

 

V padesátých letech se džíny staly symbolem mladické revolty. Originální rebelský džínový vzhled proslavili Marlon Brando a James Dean. Andy Warhol více než polovinu svého života neoblékal nic jiného než černé pět set jedničky a dokonce řekl: „Chci zemřít ve svých džínách.“ To se povedlo Jamesi Deanovi a Kurtu Cobainovi. A pět set jedničky se ve filmech a na pódiích objevují stále.

 

Motto kampaně zní Levi's® 501® – Live Unbuttoned... Prostě být sám sebou, odhodit zábrany a předsudky. Značka Levi’s obdivuje a uctívá originály, těší se společnosti rebelů a miluje underground a muziku.

Nové kolekce najdete i v novém Levi's® Storu na Václavském náměstí 30, který otevřel minulý týden, 16. září!

 

 

Co pro vás znamenají džíny? Také patří neodmyslitelně do vašeho šatníku? Jaké nejraději nosíte? Klasiku, nebo podléháte módním výstřelkům a měníte je podle toho, co je kdy in?

Reklama