Sex s intimní hygienou neodvratně souvisí. Každá z nás má zkušenost, že intimní hygiena hraje v sexuální životě významnou roli. Přispívá k celkovému příjemnému pocitu, spokojenosti s vlastním tělem a bezproblémovému sexuálnímu životu. Správně prováděná intimní hygiena pomáhá též předcházet drobným gynekologickým problémům. Jistě každá z nás zná pocit svědění či pálení, výtoky, které se mohou dostavit právě po nedostatečné hygieně při sexu.

Zásadité sperma a poševní prostředí

Během pohlavního styku dochází k narušení přirozené rovnováhy poševního prostředí, kam mohou být zaneseny škodlivé střevní a jiné bakterie. Sperma je navíc zásadité, a mění tak původně mírně kyselé pH intimních partií. Ubývá kyseliny mléčné v pochvě, což může mít za následek přemnožení nežádoucích mikroorganismů, které způsobují různé nepříjemné pocity a záněty. Proto je nutná zvýšená hygiena a správná volba prostředku intimní hygieny, který podporuje rovnováhu poševního prostředí a přirozeně chrání. Správnou ochranou je intimní kosmetika s obsahem kyseliny mléčné.

Náš tip:  Intimní hygiena má své jméno: Lactacyd

Lactacyd Femina jsou přípravky intimní hygieny, které obsahují kyselinu mléčnou. Kromě vlhčených kapesníčků (balených jednotlivě nebo v novém, ekonomickém balení po 20 kusech) můžete vyzkoušet jemnou emulzi ve dvou variantách (s pumpičkou a cenově výhodnější bez pumpičky) nebo horkou novinku letošního léta - luxusní krémovou pěnu s pumpičkou. Všechny tyto přípravky pomáhají obnovovat a udržovat přirozené mírně kyselé prostředí intimních partií a tím posilují jejich obranyschopnost proti infekcím. Zároveň zmírňují nepříjemné projevy zánětlivých onemocnění jako je svědění, pálení, bělavý výtok nebo zápach. Přípravky Lactacyd femina neobsahují mýdlo ani agresivní složky, mají příjemnou vůni a nepůsobí dráždivě. Lactacyd je určen pro dívky a ženy každého věku a doporučuje se ho používat každý den jako optimální prostředek k ochraně proti možným poševním zánětům. Proto by nikdy neměl chybět ve vaší koupelně, ale ani ve vaší kabelce – ve formě hygienických kapesníčků pro jednorázové použití.

Pro ženy i muže

Zejména před sexem oceníte jednotlivě balené kapesníčky. Jsou vždy při ruce, takže se můžete milovat kdekoli s pocitem jistoty intimní čistoty. Kapesníčky může navíc použít i váš partner – intimní čistota není jen ženskou záležitostí.

Jak jste na tom s intimní hygienou vy? Patříte k těm, které jsou schopné mluvit o intimní čistotě před sexem se svým partnerem naprosto otevřeně nebo doufáte, že se váš partner dovtípí sám? Prožijete si vzájemné slastné chvíle stejně tak dobře, i když nejste vy či váš partner úplně čistí? Berete intimní hygienu jako základ dobrého sexu? S jakými problémy v oblasti intimní hygieny a sexu se potýkáte? Napište nám o tom! 

Reklama