stesti.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Králičí pacička (levá zadní) je symbolem štěstí ve více zemích. V Americe a Británii si štěstí navíc zabezpečují tak, že každý měsíc vysloví „rabit, rabit“ (králík, králík). Tato pověra pochází pravděpodobně už z roku 600 před naším letopočtem, kdy se věřilo, že králíci komunikují s duchy, protože žijí pod zemí.

Ve Španělsku se na Silvestra o půlnoci nelíbají. Pokud si chtějí zabezpečit štěstí, raději místo toho sní dvanáct kuliček hroznového vína, hezky jednu po druhé.

Když se vám podaří rozbít nedopatřením lahev, v Japonsku to znamená štěstí. Nesmíte ji ale rozbít naschvál.

Irské nevěsty nosí na šatech zvonky jako ochranu, aby odehnaly zlé duchy, kteří by se pokoušeli zkazit jim manželství.

Srbsku zase věří, že štěstí přinese, když za někým kape voda. Cmrndání vody za někým je tedy hezké gesto. Vodu byste však na člověka neměli vylít celou.

Francouzi se neštítí šlápnout do psího hovínka, ale pouze levou nohou. Hovínko na levé botě znamená štěstí, zatímco na pravé smůlu.

V Dánsku si lidé šetří rozbité nádobí po celý rok, aby ho mohli na Silvestra vyhodit a zajistit si tak štěstí. Poházet u svých přátel rozbité talíře je také způsob, jak jim popřát hodně štěstí v novém roce. 

Muži v Thajsku nosí pro štěstí tzv. palad khik (doslova přeložené jako náhradní penisy), což jsou vlastně amulety ve tvaru penisu.  Tyto amulety jsou vyřezávané z kostí nebo dřeva a mohou dosahovat různé délky. Ty menší se nosí na těle pod kalhotami a v některých případech jich muži nosí dokonce více.

Číňané milují vše, co má, co dočinění s číslem osm. Své svatby a lety tak často plánují na data, která v sobě zahrnují právě toto číslo. S ohledem na tuto pověru začaly letní olympijské hry v Pekingu ve 20:08 dne 8. 8. 2008.

Pěstitelé by asi měli radost z pověry, kterou se řídí v Nizozemsku a Švýcarsku. Novomanželé totiž podle ní musí zasadit vedle svého domu borovici, která jim zajistí spokojený společný život.

Zdroj info: mentalflossblog.pcloudgoodhousekeeping

Čtěte také:

Reklama