5d2f313e36f2bobrazek.pngSvětla zimní noci
Pam Jenoff

Podmanivý příběh o přátelství dvou výjimečných žen na pozadí druhé světové válkyNou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí.

Přečtěte si recenzi naší čtenářky:

Čtivý příběh o lidech z maringotek na pozadí nálady a událostí 2. světové války. Spisovateli se podařilo bravurně vylíčit charaktery všech postav, které v tíživé době nacistické zlovůle zrají svým směrem. Kladné se upevňují, záporné škodí a o to víc v dějinných souvislostech. Nosnou linkou příběhu je přátelství doslova na život a na smrt, vzniklé mezi hlavními hrdinkami, akrobatkami na visuté hrazdě, jež spojí společné tajemství. Cirkus se stal jakýmsi útočištěm, nad kterým bdí a chrání své  účinkujících před prozrazením nacistům principál – majitel cirkusu. Kniha je ukázkou citlivého zpracování lidských osudů, v závislosti na charakteru osob, v dané době.
Od čtení jsem se vůbec nemohla odtrhnout!
Milada S.

5d2f316b442d6obrazek.pngO autorce:
Pam Jenoff se narodila v Marylandu a vystudovala historii na Cambridge. Pracovala v Pentagonu na ministerstvu obrany USA a poté na ministerstvu zahraničí. Dlouho působila na americkém konzulátu v Krakově, kde se specializovala na polsko-židovské vztahy a problematiku holokaustu. V současnosti učí práva ve Filadelfii, kde žije se svou rodinou. Její román Velitelovo děvče slavil mezinárodní úspěch a byl nominován na Quill Award. Světla zimní noci se téměř okamžitě po vydání stala New York Times bestsellerem.

Knihu koupíte na ALBATROSMEDIA.CZ
5d2f30d77539aobrazek.png

Reklama