Dětská kůže je oproti dospělé pokožce mnohem tenčí a zranitelnější. Sama o sobě má specifické vlastnosti, které stojí za zvýšenou jemností a citlivostí. A právě tomu je potřeba přizpůsobit veškerou péči. Jedině tak můžeme našim nejmenším pomoci, aby jejich pokožka pěkně prospívala a získala si potřebou obranyschopnost proti nepříznivým vnějším vlivům.

Co je typické pro dětskou pokožku?

Když je miminko ještě v bříšku maminky, je jeho kůže obklopena dostatečným mazem, který udržuje vláhu v jeho pokožce. Několik týdnů po porodu však dochází k útlumu produkce mazových žláz, kožní maz se proto přestává tvořit. K obnově této funkce dochází až v období dospívání. Z toho důvodu je pokožka menších dětí oslabena, přičemž je až trojnásobně tenčí oproti dospělé kůži. Hydrolipidický film je mnohem jemnější, proto je kůže batolat a dětí náchylná k vysoušení, podráždění a také snadněji propouští látky, které mohou způsobovat infekci či alergické reakce. Naopak značnou výhodou této skutečnosti je, že pokožka dětí skvěle absorbuje důležité látky, a je proto snadnější ji hydratovat a dopřát ji patřičnou výživu. Je jen potřeba najít ten správný produkt, který se o zavlažení pokožky dokáže postarat. Dokonalou hydrataci citlivé dětské pokožky zajistí například dětské tělové mléko Linteo Baby, jenž je díky svému složení vhodné pro děti již od narození. Obsahuje přírodní oleje z mandlí a meruněk, které jsou zdrojem vitamínů potřebných k tomu, aby pokožka prospívala. Spolu s BIO měsíčkem lékařským tak tvoří jedinečný produkt, který hloubkově hydratuje, zklidňuje, zvláčňuje a podporuje regeneraci i té nejcitlivější dětské pokožky.

Proč nepoužívat jinou, než dětskou kosmetiku?

Dětská pokožka má v průběhu let vždy rozdílné potřeby. Ačkoli pokožka batolete má poněkud jiné nároky, než třeba kůže starších dětí, vždy je důležité ošetřovat pouze dětskou kosmetikou. Měnit se postupně bude už jen intenzita ošetření, kde zákonitě platí, že čím menší je vaše dítě, tím zvýšenou péči jeho pokožka potřebuje.

Proč se v péči o pokožku zaměřovat pouze na dětský sortiment, je jednoduché. Kosmetika pro dospělé by dětem mohla spíše přitížit a podpořit vznik podráždění. Pokožka dítěte totiž není zdaleka tak odolná na aplikaci složek, které zpravidla naleznete v kosmetice pro dospělé. Dalším pádným argumentem je nedostatečný obsah účinných látek, které pokožka dítěte k příznivému prospívání naopak potřebuje. V kosmetice pro dospělé tak mohou scházet hydratační složky, vitamíny a další podstatné látky, bez kterých by pokožka vašeho dítěte strádala. S výživou a hydratací pokožky svých dětí můžete začít již při koupeli a ještě si u toho společně užít legraci. Dětská pěna do koupele Linteo Baby udělá z každovečerního koupání nejoblíbenější část dne vašich dětí. Obsahuje přírodní mycí složky, jež vytváří bohatou a hustou pěnu, která nejenže šetrně očistí dětskou pokožku, ale také se postará o její hydrataci a dodá ji potřebné vitamíny. Extrakt z květů BIO měsíčku lékařského zklidňuje podráždění, podporuje regeneraci pokožky a zanechává ji jemnou i hebkou.
Vsaďte na přírodní a šetrnou kosmetiku

Aby pokožka vašeho dítěte získala potřebnou hydrataci i veškerou výživu, je vůbec nejlepší zvolit českou dětskou kosmetiku, jež je vyrobena z přírodních složek českého původu. Přesně v takových šlépějích kráčí tradiční značka Linteo Baby, která navrhla kolekci dětské kosmetiky, v níž naleznete komplexní péči navrženou pro vaše nejmenší. Obsahuje pouze čistě přírodní extrakty a oleje z bylinek, jež pochází z prostředí, ve kterém žijeme, na které jsme zvyklí, a které standardně používáme.

O dětskou pokožku je třeba pečovat a chránit ji během celého roku. Nejnáročnější a velmi zatěžující období je samozřejmě léto, ale i při nástupu chladného sychravého počasí potřebuje pokožka dětí chránit před vnějšími vlivy a změnami teplot při přechodu z tepla do zimy. Dětský pleťový krém Linteo Baby vytváří na pokožce ochranný film, který ji chrání před vnějšími vlivy i prvními mrazíky. Obsahuje vzácný přírodní mandlový a meruňkový olej, jež pleť hloubkově vyživují a hydratují. Přírodní BIO extrakt z měsíčku lékařského dětskou pokožku zklidňuje a podporuje její přirozenou regeneraci.

Více na LINTEO.CZ

Reklama