Pracujeme s ním zřejmě téměř každý den. Ať už na počítači či v mobilu čteme denní zprávy, pročítáme bulvár, hledáme, kdy nám jede nejbližší spoj. Nicméně ani tato praxe z nás nevytvořila dokonalé internetové bytosti. Používáme často emailové adresy, které jsme si vytvořili v prvotní euforii před lety. Jejich názvy nám mohly tehdy v pravěku internetu připadat úsměvné a frajerské, zvlášť když jsme je používali jen pro komunikaci s několika kamarády, když jsme si přeposílali lechtivé vtípky. Ale teď si kvůli nim zaděláváme na celkem velký problém. Proto pozor. Mrkněte, pod jakým jménem vstupujete do velkého internetového světa. A poctivě si odpovězte na otázku, zda pod tou „vizitkou“ chcete vystupovat i dál.
5a7c2571e7833obrazek.png

Řekni mi, zrcadlo, kdo je na světě nejhloupější

Naprosto výjimečnou a nepřehlédnutelnou kapitolou je v této oblasti zasílání životopisu. Pokud hledáme novou práci, dáme si na vlastní image asi celkem záležet. Přemýšlíme, co si oblékneme na pohovor, zda nějak neupravit pět let starý účes. Vyzvídáme často u kamarádek, mnohdy si necháme životopis dokonce vypracovat od skutečného odborníka v oboru. Nad motivačním dopisem strávíme několik drahocenných hodin. A pak to v dychtivém očekávání odešleme z adresy, která se jmenuje například chrochtadlo@neznam.cz. Jako vážně? To se vám opravdu tak nelíbí vaše normální jméno? Zapomeňte teď na svou inteligenci a břitký smysl pro humor a s použitím selského rozumu popřemýšlejte nad tím, co si o vás asi pomyslí váš nový možný zaměstnavatel? Založit si solidní adresu, která by obsahovala vaše jméno a příjmení, zabere několik sekund. A právě na nich mnohdy stojí váš osud. To by pan Andersen nevymyslel…

Jak by měla vypadat vaše emailová adresa?

Je to prosté, Watsone, řekl by světoznámý detektiv. Nejlepší a nejserióznější vizitkou je vaše jméno. Pokud máte hodně jmenovců a vaše vysněná adresa je již obsazena, buďte kreativní. Ale ne příliš. Různé pomlčky a číslice pomohou, ale nesmí být zbytečně zavádějící. Méně je vždy více!

Komentuj, ale zůstaň člověkem

Další výraznou stopu, ač si to třeba nemyslíte, zanecháváte prostřednictvím různých komentářů. Ano, ano, píšeme je většinou jako by anonymně, ale věřte, že kdo chce, najde si vás. Inu, internet je už takový. Počítejme s tím. A neplýtvejme zbytečně hrubými výrazy a nadávkami. Není to stejně pěkné.
No a pak je tu samozřejmě Facebook, fenomén poslední doby. A ano, i když se vám to zdá nereálné, i tam lze dohledat vaše komentáře. Takže slušně a s rozumem, prosím…

Upozornění: Tento článek byl vypracován na základě skutečných zkušeností s reálnými postavami. Jména byla pozměněna, nicméně podobnost použitých slov není čistě náhodná. Denně přicházím do kontaktu s řadou velmi osobních emailů a rozum mi nebere, co vše jsme si schopni do naší „vizitky“, na které záleží náš další život, zakomponovat.

Přečtěte si také:

Uložit

Reklama