Většina z nás zná květomluvu. Ta naznačí, co chceme květinou vyjádřit, když ji někomu věnujeme. Ale co může prozradit naše oblíbená květina o nás? To jste možná netušily. Deset nejkrásnějších květin vám napoví. Schválně, jestli se v nich poznáte.

Růže

rose

Láska k cestování a touha po dobrodružství jsou typické pro milovnice růží a jejich způsob života. Lákají a okouzlují je odlišné kultury a jejich autentičnost, kterou se snaží každoročně poznávat. Milovnice růží jsou náročné a nerady se smiřují s málem. Pokud si chtějí užít cest, snaží se nešetřit a vychutnat si cizí kraje všemi smysly.


Pivoňka

p

Žena, která má ráda tyto bohaté, sladce vonící květiny, je dámou každým coulem. Nic o ní nevypovídá lépe než její skříň plná ikonických kousků, které podtrhují její ženskost. Miluje květinové vzory a živé květiny nikdy nechybí v její váze. Tato žena má ráda klasiku a vše, co souvisí s tradicemi. Vzhledem k tomu, že pivoňka se dováží ze všech koutů světa, cítí se i žena-pivoňka dobře v každé zemi, kterou navštíví.


Magnólie

o

Magnolie sice je nejdříve kvetoucím stromem, zato velmi majestátním a noblesním. Ženy, kterým jsou magnolie blízké, jsou elegantní, šarmantní a možná pocházejí z mocného rodu. Zkuste prozkoumat svůj rodokmen.


Šeřík

k

Máte romantickou duši, milujete starožitnosti a vintage styl. Je ve vás cosi nostalgického a přitom houževnatého. Zimní chlad vám nevadí, jste stejně otužilá, jako tyto vonné odolné keře. Stejně jako šeřík udržujete hrdé a vzpřímené držení těla, protože to je nejlepší způsob, jak přirozeně vyniknout.


Hortenzie

m

Vaše oblíbené roční období je léto a stejně jako barva hortenzií se mění i vaše nálada. Jste velmi citlivá, ale svárlivá. Není s vámi lehké pořízení v rodině, ani v pracovním kolektivu. Hortenzie nemá ráda sucho a tak i žena hortenzie si ráda zajde na skleničku něčeho dobrého. Třeba na koktejl.


Karafiát

k

Tyto květiny jsou nadčasové a jemné. Karafiáty mají dlouhou historii a byly známé už v dobách starověkého Řecka a Říma. Žena, která je má ráda, se vyznačuje talentem pro filozofii a učení nových jazyků. Rustikální regiony, jako je Kolumbie a Itálie, dva hlavní vývozci karafiátu, jsou skvělé destinace pro milovnice karafiátů


Orchidej

m

Je pravděpodobné, že máte rády luxus s nádechem exotiky. V skrytu duše toužíte po kožichu z leoparda nebo drahých látkách, i když to třeba nedáváte najevo. Lákají vás exotické země, jako je Nový Zéland nebo Thajsko. Také mají své tajemství, které tak milujete.


Tulipán

p

Váš šatník i životní zkušenosti mají tolik variant jako barevná paleta tulipánů. Jste chameleon, který má rád změnu a není snadné vás prohlédnout, protože klamete tělem. Stejně jako tato krásná jarní květina, o níž si také většina lidí myslí, že pochází z Holandska, ale ve skutečnosti byla kultivována v Turecku.


Mečík

p

Pokud je to květina vašeho srdce, tak jste možná stejně temperamentní jako mečík ve svém kvetení. Nejste žádná uťápnutá květinka, která se krčí v koutě. Je vás všude plno a součástí vašeho životního stylu je dobrodružství.


Lilie

l

Lilie je vznosná a majestátní květina. Možná i vy tak vypadáte. Je pravděpodobné, že vás příroda obdařila dlouhýma nohama, nebo alespoň milujte vysoké podpatky. Jste neuvěřitelně soběstačná a nezávislá ve vztazích. Lilie jsou jedny z mála květin, které jsou schopné se samy opylovat.

Zdroj facebook Veranda

Která z těchto květin je vaše nejoblíbenější? Poznala jste se v charakteristice?

Čtěte také:

Reklama