Zima ještě zdaleka nekončí, ale to rozhodně neplatí v módě. Tady už je jaro, jak se říká, v plném rozpuku. 
Také se ptáte, jestli to není trochu brzy?
Konečně jste si našla čas a vypravila se koupit něco v zimních slevách a koukáte, že jdete pozdě. V buticích už nové svěže jarní modýlky vytlačily zimní kousky buď úplně, do koutků nebo na nedůstojné hrabací hromady.  
Ale tak to chodí, smiřte se s tím, módní jaro je tady.

Tak bychom se teď měli zaměřit na to, co se bude nosit, jaké jsou nové trendy, omrknout svůj šatník a nějak to skloubit dohromady.

Naštěstí se nic nemění tak radikálně. Změny jsou nejmarkantnější v barevnosti, občas se více prosadí novinka, která se nesměle ukázala v minulé sezoně, nebo se původní trend zmodernizuje změnou materiálu. Někdy si připadám trochu ošizená.
Tak už dost řečí, jdeme do toho.

Představuji vám čtyři hlavní směry, kterými se bude jarní móda ubírat.

Trend Vystřihovánky 
Tak, dámy, to je novinka. Ale spíš než vystřihovánky bych ho nazvala „páskovaná".
Vyznačuje se rafinovanými průhledy skrz prostřihy – pásky. Využívá kontrastu hustých a transparentních materiálů.Trend Safari
Kolikrát už tady byl? Naposledy loni. Tento trend je příkladem, kdy se stará věc inovuje změnou materiálu.
Tentokrát pro Safari typické matné, prodyšné přírodní látky se strukturami vystřídaly hladké, lesklé, takřka večerně vyhlížející satény, atlasy a kovové organzy.
Nicméně materiály zůstaly v kombinaci s kůží, se zajímavými detaily, jako jsou výrazné štepy, šněrování, přezky a v barevnosti písku, velbloudí srsti, khaki, režné bílé.Trend Grafika
Co je pro něj typické? Nejen grafická černobílá barevnost, což by nebylo novinkou, ale i geometricky vystavěné složité střihy, které buď strohou barevnost ještě podtrhují, nebo naopak využívají barevné monotónnosti a staví na architektuře oděvu.Trend Minimalismus
Také si říkáte: Konečně?
Po všech těch vzorečcích, mašličkách, baloncích a infantilních baby doll šatičkách něco pro milovnice nadčasového a kultivovaného stylu v neutrální barevnosti.Když si zběžně prohlédnete naše ukázky, zjistíte, že všechny výše jmenované trendy mají cosi společného.
Tak trochu se vzájemně prolínají.
Tvarově zjednodušují, upouští se od extrémů a zbytečných dekorací, upřednostňuje se přirozená křivka. 
Všechno se zklidňuje a působí sympaticky.
Pro zajímavost porovnejte s loňskem a klikněte SEM.

Líbí se letošní jarní móda? Který trend byste si vybrala? Který je vám vyloženě cizí?