fa1.gif
Trenčkot

Každoročně nejkrásnějším jarním kouskem je trenčkot. Dá se nosit na neuvěřitelně mnoho způsobů. Vyrábí se ve všech barvách od černé, po červenou a světle fialovou. Tento typ kabátu dokáže váš outfit naprosto dokonale doplnit. Navíc se hodí opravdu za každé situace. Do divadla, na kávu s kamarádkou, ale i do práce. Fantazii se meze nekladou.

Nebojte se vystoupit ze své komfortní zóny a kupte si letos barevný trenčkot, díky kterému rozzáříte smutné české ulice. Určitě se nemusíte ani bát různých vzorů. Pokud trenčkot ještě nemáte, doporučujeme černý nebo béžový, který bez problémů unosíte od jara přes chladnější letní dny až po teplejší podzim. Tento univerzální kousek vám nesmí chybět.

Sluneční brýle

Stejně jako nezapomínáte na krém s SPF, nesmíte vynechat ani kvalitní sluneční brýle s UV ochranou. Před nákupem si vždy v popisku zboží ověřte, že mají ochranu a nejsou to pouze zabarvená plastová skla. Rok 2021 přinesl hlavně hranaté brýle, které se skvěle hodí pro kulatý obličej, protože ho opticky zeštíhlí. Ale nosit je chtějí všichni, nehledě na tvar obličeje. A tak by to mělo být. Móda sice pomáhá vylepšovat křivky a tvary, ale důležité je cítit se dobře.

Pokud chcete outfit trochu vylepšit, zaměřte se na kovové ozdobné prvky. Dobře vypadá zlato, stříbro ale i rosegold varianta. Další variantou je mít brýle tón v tónu s barevným trenčkotem. Celý outfit se tak prováže a vypadá naprosto skvěle a uhlazeně.

fa2.gif

Mokasíny

Sezóna odhalených kotníku je oficiálně zahájena. Proto si i vy pořiďte mokasíny, které unosíte ke kalhotám, sukním, ale i šatům. I přesto, že je to spíš elegantní obuv, dá se nosit i na volnočasové aktivity jako jsou procházky.

Na trhu najdete různé materiály, velmi pěkně vypadají lakované mokasíny, které se lesknou, takže přitáhnou pozornost. Jen dejte pozor, abyste si je někde nepoškrábala. Protože je lesk sám o sobě výrazný, nepřehánějte to s aplikacemi. Úplně bohatě stačí “holá” bota bez kamínků a mašlí. Na druhou stranu se nebojte kovových aplikací, které působí jemně.

Pokud můžeme poradit, vyberte si mokasíny o půl až velikost větší. V létě nohy otékají, stejně tak při delších procházkách. Některé materiály jsou navíc dost tuhé, tak by byla škoda, kdyby vás boty začaly zlobit.

Delší sako si nenechte ujít

Sako v prodloužené délce sluší naprosto všem ženám. Bez výjimky. Hodí se k šatům, sukním i kalhotám. Nic není zakázané. Zakryjí široké boky a ochrání ledviny před nepříjemným chladem.

Vůbec se nebojte oversized sak, která vypadají, jak když jste je ukradla příteli. V kombinaci s upnutým oblečením působí opravdu hodně stylově. Ani se nemusíte starat o to, jestli je vypasované, to už se příliš nenosí. A výrazná ramena jako v 90. letech? Ještě lepší. Minulý rok se opět vrátily na trh a jsem v něm i do roku 2021.

fa3.gif

Barevné punčochy nebo silonky

Je nám jasné, že trend barevných punčoch a silonek neosloví každého. Je potřeba mít ráda trochu výrazné oblečení. Ale i tak sem tento kousek zařadíme, protože na jaře je na holé nohy ještě dost zima.

Barevné silonky rozzáří jakýkoliv černý outfit, aniž byste se musela příliš snažit. A v tom spočívá jejich kouzlo. Nejen, že vás ochrání před nachlazením, vy navíc budete vypadat velmi zajímavě.

Pro začátek se držte černých šatů nebo sukně. Následně můžete experimentovat s barevným oblečením a různými vzory.

Reklama