Kde se kabelka vůbec vzala? V 8. a 9. století je začali nosit muži, kteří v nich měli semínka rostlin, bylinky, mastičky, které museli mít vždy při ruce. Od té doby prošla praktická brašna vývojem přes sametový měšec na mince, z perských koberců ručně vyráběné „Capet bags“ až po dnešní módní koženkové kabelky z řetězců.

Kabelka č. 1 a 2

I když je u kabelek žádanou funkcí její praktičnost, občas se stane, že se uvnitř nahromadí spousta nepotřebných předmětů a nastane situace, kdy v jinak přehledné brašně nemůžeme nic najít. Takové okamžiky přináší do našich životů stres, který pociťujeme hned několikrát za den. Klíče uvíznuté za podšívkou tašky či zmizelá propiska, kterou zrovna v té chvíli potřebujeme podepsat důležitou smlouvu a podobně.

Kabelka č. 3

Z fotografií, které jsme pořídili, takový pocit mít nebudete. Zmuchlané účtenky jsme vyhodili, stejně jako nedojedené bio svačiny. Obrázky se tedy staly předlohou pro to, jak bychom si mohly do života přinést klid, kdybychom v kabelkách nosily jen věci, které reálně potřebujeme. Z obsahu lze vyčíst mnoho, do jisté míry i charakter dané osobnosti. 

Proto jsme se sešli se třemi ženami, které byly ochotné ukázat nám obsah svých kabelek. Myslíme si, že podle věcí ukrytých uvnitř lze poznat, ke které z dam kabelka patří. Zkuste hlasovat v naší anketě!

Reklama