Děkujeme další čtenářce za příspěvek k dnešnímu tématu. Co myslíte, je víc věcí, bez kterých se obejde, nebo naopak?

Hezký den, nemůžu nějak přijít na technickou vymoženost, která by mi přes práh nesměla, pokud to není korečkové rypadlo apod. I když k synovi do pokoje??? Ale to se dá vyřešit zapůjčením minibagru. Později. Syn na to ještě není psychicky připraven.

Takže spíš co nemám a klidně se bez toho obejdu. Sušičku a myčku. Sušičku proto, že mě věšení prádla docela baví. Myčka by se mi do kuchyně  asi nevešla. No zřejmě jo, ale vyžádalo by si to celkovou rekonstrukci kuchyně a na to nemám. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že bych ji dokázala prakticky využít. Mám ustálený zvyk - myju nádobí průběžně při vaření.

Dlouho jsem odolávala mobilu. Už v začátcích bylo v mém okolí několik závisláků, kteří jej při rozhovoru drželi v ruce a každou minutku kontrolovali, nepřišla-li jim zpráva, vadilo mi to v obchodech:"Mamko, mám koupit tenhle salámek nebo tenhle....", čeština dostává na frak.  Jenže pak se nás muselo hodně starat o mamku a mobil se stal nezbytnou nutností.

A když mám vybrat bez čeho bych se neobešla vůbec? Bez sporáku. Jsem schopná uvařit na ohništi, ale místo by se těžko hledalo. Jinak, v případě nutnosti, si dovedu představit život bez televize, videa, pračky.......... . Úplně nejhůř nám všem by ovšem bylo bez zdroje všech těch vymožeností. Nebo si dovede někdo z nás představit žít bez elektřiny a vodovodu?

A bez PC by mi bylo smutno po Vás, milé žinky  :-)          enka1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Ano, PC je dnes nepostradatelnou vymožeností. Ptát se vás, jestli byste se bez něj obešla, by bylo asi zbytečné, ale přece jenom. Jak dlouho byste vydržela bez počítače, aniž byste měla absťák? Vozíte si s sebou PC i na dovolenou? Co když nemáte signál? Vyvede vás to z míry?

Napište nám, jaké technické vymoženosti máte třeba na chatě nebo chalupě? Svítíte tam petrolejkou? Vaříte na kamnech? Pumpujete si vodu ze studně?

redakce@zena-in.cz

3. indicie do soutěže:

K mému ovládání potřebujete vynaložit určitou sílu

Odpovědi na 2 otázky:

[5] maje [*]

potřebuji elektriku k "novějšímu" bráškovi - z kovu a plastu? NE

[6] L_B [*]

patrim do dilny? NE

 

 

 

Reklama