Pokud se nechystáte na dovolenou zrovna na opuštěný ostrov, není třeba z balení věcí dělat zásadní vědu. Jednak to jistě už máte v malíčku, a pak zubní kartáček či žabky k vodě lze koupit za nevelké peníze prakticky všude. Dávejte si však rozhodně pozor, abyste s sebou netahali (ať už doopravdy nebo jen v přeneseném slova smyslu) některé skutečně nevhodné věci. 
5b2ba95157fa5obrazek.png

1. Nechte doma práci

Ačkoliv se to zdá logické, jen málo z nás toto doporučení POSLEDNÍ ROKY dodržuje. Moderní technologie nám totiž bez problémů umožňují nahlédnout prakticky z kteréhokoliv kouta světa do firemní pošty, na Facebook kolegů či dokonce přímo do pracovního systému.

2. Netahejte s sebou nevyřešené konflikty

Představa, že na dovolené dořešíte dlouhodobé neshody s partnerem, je absurdní. Společná dovolená a stres kolem cesty dá kolikrát zabrat i fungujícím vztahům. Zkuste si dovolit na těch pár dní na vše negativní zapomenout a věnovat se pozitivním věcem.

3. Nechtějte se omezovat v jídle a pití

Předsevzetí, že tento čas, který by měl patřit zahálce a dovolení si ochutnávat místní speciality, využijete k odstranění nějakého toho špeku, je rovněž zcela mimo mísu. Naopak. Pokud se dlouhodobě trápíte s dodržováním nějakého stravovacího režimu, na dovolené si dovolte zahřešit. Za týden/dva určitě nějak zásadně neztloustnete, a budete mít pocit, že to byla dovolená, a ne odtučňovací kúra.

4. Neplánujte číst náročnou literaturu

I když je ušlechtilé číst knihy, jež získaly nějaká ocenění, nebo dokonce naučné tituly, nedělejte to během dovolené. Vaše hlava se potřebuje od problematických záležitostí vyprázdnit. Sáhněte po něčem opravdu lehkém. A užijte si ten pocit dovolit si to číst.

5. Nebalte s sebou příliš věcí

Jedete k vodě? Pak stačí opravdu velmi málo. Nezatěžujte své zavazadlo a mysl zbytečnostmi. Navíc lehounké letní oblečení lze snadno přeprat a nechat usušit na sluníčku. Znáte snad lepší vůni než tu, co vytvoří vzduch u vodní plochy? A s tím souvisí i fakt, že je lepší doma nechat příliš těžké parfémy. 

Tak ať se vám letos vydaří!

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Reklama