Po zimě se probouzí nejen příroda, ale také naše pokožka. Jarní období znamená pro naši pleť vyšší zátěž a s tím spojené vyšší nároky na péči o ni. Vzduch se otepluje, jarní slunce má velkou sílu a naše pleť není po zimě na nápor slunečních paprsků připravena. Navíc bývá vystavena také aprílovému počasí. Výsledkem pak bývá podrážděná a citlivá pokožka.  Ve spolupráci s Lékárnou AVE jsme pro Vás připravili tipy, jak se o pleť na jaře starat.

Dobrý krém je základ

Pro stav naší pleti je velmi důležitý přísun tekutin, dostatek spánku a zvýšený příjem vitaminů. Bez dobré kosmetiky se ale neobejdete. „Na jaře je dobré pleť především revitalizovat a hydratovat. Základem je kvalitní krém, který byste si měly každé ráno nanášet na tvář a dekolt. Samozřejmostí by měl být ochranný faktor proti UV záření,“ radí magistra Lucie Šantavá z Lékárny Ave. Lékárníci doporučují především přírodní kosmetiku s obsahem termální vody, například VICHY, Avéne nebo La Roche Posay. „Čtenářkám s citlivou a suchou pletí bych doporučila výživný kompenzační krém od Avéne. Ten dodá pleti vyčerpané po zimě vše, co je třeba. AvéneNeobsahuje parabeny a hydratační trio přírodních lipidů působí na strukturu mezibuněčného spojení, které posiluje a obnovuje bariéru zabraňující dehydrataci,“ popisuje Lucie Šantavá z Lékárny AVE. Krém chrání pleť před škodlivým působením volných radikálů, termální voda Avène pleť zklidňuje a působí proti podráždění, přináší pleti pocit okamžitého komfortu.

  • Avéne výživný kompenzační krém, 50 ml

Původní cena 587 Kč, akční cena 470 Kč

K nákupu Avene výživného kompenzačního krému přejděte zde.

Bez čištění to nejde

AvénePleť je nutné pravidelně čistit. Pokožka pak lépe dýchá, vypadá zdravěji, zářivěji, a je dokonale připravena vstřebávat látky z dalších kosmetických přípravků. „Ke každodennímu použití doporučuji micelární vodu. Ta dokonale čistí a odličuje všechny typy pleti, navíc udržuje fyziologickou rovnováhu pleti,“ radí magistra z lékárny AVE, kde mají nyní v akci micelární vodu pro citlivou pleť od Vichy. Pro hloubkové vyčištění je dobré podrobit pleť jarnímu peelingu. Ten ji zbaví odumřelých buněk, vyčistí póry, vyhladí nerovnosti a zjemní povrch pleti. „Peeling ale není vhodný pro každého. Pokud máte pleť zarudlou nebo podrážděnou, použijte raději masky a pleťové zábaly, které navracejí pleti pružnost a vitalitu,“ říká odbornice na Avénedermokosmetiku z Lékárny AVE.

  • VICHY micelární voda pro citlivou pleť, 200 ml

Původní cena 356 Kč, akční cena 297 Kč

Koupit Vichy micelární vodu pro citlivou pleť

  • VICHY NORMADERM čistící peelingový krém, 125 ml

Původní cena 372 Kč, akční cena 309 Kč

Výhodný nákup čistícího peelingového krému od Vichy koupíte výhodně zde.

Oči bez vrásek

AvéneOční okolí vždy prozradí tajemství našeho věku, proto je velmi důležité včas začít pečovat o tyto citlivé partie. Kůže v těchto místech stárne nejrychleji, ztrácí svou pevnost, tenčí se, vysouší a objevují se první mimické vrásky. Krém na citlivé oční partie je proto mimořádně důležitý. „Je důležité, aby oční krém byl jemný, nezpůsoboval podráždění víček a spojivek, proto doporučujeme čistě přírodní kosmetiku. Velmi dobré ohlasy máme na oční krém Avéne Eluage. Je určen pro hlubší i drobné vrásky v okolí očí, váčky, kruhy pod očima a viditelně zlepšuje všechny projevy stárnutí pokožky,“ popisuje magistra Lucie Šantavá z Lékárny AVE.

Oční krém za nejlepší cenu v lékárně AVE zde.

Reklama