Na konferenci, která se konala v pražském planetáriu, jsme se dobře bavily, protože soutěžící se mezi sebou vtipně špičkují, ale také glosují trénování na soutěžní taneční čísla. Mimo jiné jsme se dozvěděly novinky, které se týkají například programu, ale také vztahů.


Některé z večerů budou věnované například Karlu Gottovi nebo českým pohádkám. Další soutěžní kolo bude po vzoru slovenské StarDance probíhat jako detektivní případ a jednotlivá taneční vystoupení převypráví části příběhu. O tom, zdali se podaří udělat novou řadu StarDance originální, už není tedy třeba polemizovat. „Je to stejné, jako když hrajeme hru v divadle. I když má již šedesátou reprízu, nikdy vystoupení není stejné,“ říká moderátorka StarDance Tereza Kostková.


Tonya Graves konstatovala, že co se týče vystoupení, nemá zatím představu, kdo by mohl být jejím konkurentem, ví však, kdo s ní bude soupeřit v roztomilosti – Matouš Ruml. Mladý herec, kterého známe především ze seriálu Comeback, se červenal, ale sám přiznal, že na tom něco bude.


Jakub Vágner si trochu postěžoval na drsné praktiky své taneční partnerky Michaely Novákové. Ta mu například rukávy od trika prostrkuje tyč, aby se při tanci nehrbil a samotnou Michaelu občas vystřídá na tréninku koště.

StarDance patři mezi nejdéle vysílané zábavní formáty nejen na českých televizních obrazovkách, ale i v zahraničí, před pár dny například  na domovské  BBC One odstartovala již sedmnáctá sezóna a zájem o ni je stále obrovský. I Česká televize neustále pracuje na vývoji tohoto pořadu. Letos kromě nových osobností nabídne divákům i zcela novou desítku tanečních profesionálů. A nové budou i tematické večery. Věnovány budou nejznámějším pohádkovým melodiím, oslavě třiceti let svobody nebo písním Karla Gotta, který letos oslavil životní jubileum. Zajímavé jistě bude i to, že podobu jednoho kola ovlivní samotní porotci, kteří budou v roli mentorů působit na vystoupení párů,“ říká generální ředitel ČT Petr Dvořák. V letošní řadě oblíbené show se diváci opět mohou těšit na tradiční klání českých osobností z různých oborů. Hereckými hvězdami jsou Veronika Khek Kubařová, Miroslav Hanuš a Matouš Ruml. Pěvce zastoupí Tonya Graves a Xindl X. Poprvé zatančí zástupce youtuberů Kovy, spisovatelka Radka Třeštíková a světoznámý rybář Jakub Vágner. Barvy České televize bude hájit moderátorka Nora Fridrichová. 
Tyto osobnosti doplní zcela nová desítka profesionálních tanečníků. K vidění tak budou nejen neokoukané tváře, ale i nový přístup k choreografiím a celkovému uchopení svých čísel. „Na casting jsme pozvali zhruba padesát zájemců a konečný výběr má na svědomí celý tým, protože každý z nás na ně pohlíží z jiného úhlu. To, že byli všichni špičkoví po taneční stránce, bylo jasné, ale rozhodly především osobitost, charisma a schopnost komunikace,“ komentuje výběr profesionálů odborný poradce Jan Onder. 
 
Novinky se týkají i složení poroty. Vedle Tatiany Drexler a Zdeňka Chlopčíka zasednou Richard Genzer s Janem Tománkem. Oba již soutěž zakusili z parketu a nabídnou tak perspektivu bývalých účastníků. „Coby nová posila poroty na svoje hodnocení půjdu od lesa a přes husí kůži. A jelikož jsem minulý rok trpěl mezi soutěžícími, mám v plánu být letos výrazně hodnější než ostatní porotci. Na moje kolegy budu naopak ras,“ slibuje Richard Genzer. Co naopak zůstává stejné je moderátorská dvojice Marek Eben a Tereza Kostková. „Člověk se na tomto pořadu moc naučí. Přece jenom je to deset přímých přenosů a už to samo o sobě vyžaduje poměrně velkou psychickou odolnost. Jsou kolegové, kteří to mají rádi, ten adrenalin. Třeba Terezka, té to nevadí vůbec, ale já jsem si na to nikdy nezvykl, pořád mi to trochu nahání hrůzu. Naučil jsem se, že tohle je večer, ze kterého vás nic neomluví, už jsem moderoval s devětatřicítkou horečkou nebo s antibiotiky,“ říká Marek Eben. Tereza Kostková jej doplňuje: „Nevím, jestli mě změnila samotná StarDance, ale čas mě za tu dobu proměnil určitě. Během prvního ročníku jsem byla v jiném stavu, byla jsem ráda, že to všechno jakž takž udýchám, ale určitě jsem si nepředstavovala, jak to bude dál. Ani před třinácti lety, ani loni.“

„Taneční soutěží prošlo osmaosmdesát párů, čtrnáct porotců, zazněly stovky úžasných melodií a s nimi jsou spojeny stovky choreografií a stovky tvůrčích profesí podílejících se na jejím vzniku. V prvním díle jsme si vymysleli slogan, že StarDance je především noblesa a elegance. A tato dvě slova se odrážejí v každé další řadě,“ bilancuje manažer vývoje Jan Potměšil, který je s pořadem od úplného začátku, a patron nadace Centrum Paraple Zdeněk Svěrák jej doplňuje: Ta soutěž přilákala k obrazovkám i diváky, kteří netančí a ani se o tanec nezajímají. Protože je to kultivovaná, s chutí provedená podívaná. Zasloužili se o to nejen oba skvělí moderátoři, ale celý realizační kolektiv. Nečekaným spojením s dobročinností dostala navíc etický bonus. Přál bych si, aby tento projekt v televizním programu ještě dlouho kraloval. Podle Niny, klientky a zároveň spolupracovnice Centra Paraple, která ve StarDance tančila na vozíku, je účast ve StarDance nezapomenutelný zážitek.“

Reklama