Pomalu se blíží konec roku a já se děsím toho, co přinese dobrého rok 2008. Už jsem se konečně dopídila toho, že o rodičovský příspěvek si musím zažádat znovu. A důležitou informací pro mě bylo, že do tří let dítě zůstane zhruba na stejné výši jako dosud.
Co mě ale děsí mnohem více, jsou poplatky u lékaře a recept. Ještě bych skousla poplatek 60 Kč za pobyt v nemocnici. Doma byste si taky vařili a za 60 Kč se celodenně nikde nenajíte. Co mě ale děsí víc, jsou ty poplatky u lékaře a za recept.

Podle reakcí mnoha lidí soudím, že tyto poplatky ještě vyvolají vlnu nevole.
Většina z vás má děti. A jak jistě víte, jejich nemocnost hlavně v předškolním věku je vysoká. Moje dcerka například navštěvuje každý měsíc svého praktického lékaře, ORL, alergologii a kožní. To už je 120 Kč, a to musí být zdravá. Když k tomu připočtu 30 Kč za položku na recepty, tak to je dalších 120 Kč a k tomu musím připočítat doplatky za léky, které doteď dělaly měsíčně 300 Kč, ovšem nevím, o kolik budou levnější příští rok, jak slibuje pan Julínek.

Moc by mě zajímalo, jak lékaři budou stíhat vybírat poplatky, a do toho precizně léčit. Budou si muset pořídit registrační kasu? Nebude to porušení Hypokratovy přísahy?
Dovedete si představit, že vás sanitka přiveze do nemocnice, a první, co po vás budou chtít, je 90 Kč za pohotovost a 60 Kč za pobyt? Nezapomeňte si to dát do peněženky na krk, aby si lékaři mohli poplatek vybrat a následně vás ošetřit.

Nechci nijak zlehčovat práci lékařů a sester, vím že odvádí kvalitní práci, ale mají léčit, a ne ze sebe dělat úředníky.
Možná daňová reforma nám přinese trochu užitku. Zatímco jsem měla možnost si spočítat, tak nějakou tu korunu nám to ušetří. Na internetu už se dají daňové kalkulačky, které vám krásně spočítají, kolik že to vlastně ušetříte. Ale ze zkušenosti vím, že pokud někde ušetřím, tak jinde musím přidat, jako na zdražení elektřiny, plynu, pohonných hmot, potravin.
Stále ve mně zůstává ten pocit, že všechny ty změny povedou ke zhoršení naší životní situace.
Jak to vidíte a cítíte vy?
 
Babca.p
Milá Babco.p,
děkujeme za názor a předkládáme vás příspěvek k diskuzi.
A abyste měla alespoň nějakou radost, připisujeme vám 500 bodů do VVS
 
Reklama