Copak na vás platí? Při téhle otázce se mi okamžitě a zcela automaticky vybavila Obecná škola, když otec Svěrák říká: „Vezmi to přes práh, to na ni platí!“ a doopravdy... Dítě přestane křičet a usne. Na každého totiž platí něco jiného. Jsou děti, u kterých dokonce nepomůže nic jiného než tělesný trest. V tom případě se nedá nic dělat, protože už naše báby dobře věděly, že „Metla vyhání děti z pekla“.

Ale to jsou až krajně extremistické metody. Na každého se totiž najde něco, co na něj platí. A o tom si dnes budeme povídat. Dám vám dokonce na vybranou! Buď mi můžete napsat, co platilo na vás, když jste byli malí, nebo co na vás platí dnes, kdy už se asi posunuly jak vaše stavy, tak vaše potřeby. Uznávám, že pohlazení je fajn dodneška, ale přece jen se jedná o poněkud intimní kontakt, který spíše nahradí květina nebo bonboniéra.

soutěž - vyšetření: žejdlík

Tady ovšem započíná ono přemýšlení o tom, kde končí nezávazné naklonění si někoho z dobrého důvodu a kde začíná prachsprosté uplácení. Nazvat ale téma dne „Jste úplatní?“ by asi nebylo politicky korektní, tak raději zůstaneme na té neškodné rovině. Znám ženu, na kterou platil polibek na krk. Ať se zlobila, jak chtěla, stačilo přiložit jí rty k šíji a bylo po starostech (pochopitelně dostat se k tomu krku v takových případech nebylo jednoduché).

Tak nějak si nejsem ale sám jistý, co platí na mě. V dětství to byl bezesporu párek. Byl jsem zvrácené dítě, které nesnášelo kašičky, ale když mi vrazili do ruky párek, byl klid. Bylo to extrémní řešení, ale také krajně účinné! Dnes už si párky kupuji sám, sladké dodnes skoro nejím, vína mám dost, zkrátka mám skoro všechno, co potřebuji ke štěstí, a tak jsem asi nejradši za upřímnou omluvu, když je zač se omlouvat, a za upřímnou prosbu, když je oč žádat. Jednoduše jednání na rovinu je to, co na mě nejvíc platí. A teď už ale vy! Co platí na vás?

Co na vás platilo jako na děti?
Platila na vás nějaká specialita?
Kdo si vás nejčastěji udobřuje a jak?
Co platí na vaše děti?
Co platí na vašeho partnera?
Připadáte si někdy, že vás uplácí?
Nebo je vždy všechno košer?
Necháváte se rádi udobřovat?

Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz
a nejlepší příspěvek rozhodně odměníme!

Reklama