Nedávno byly Vánoce, tak který vánoční dárek Vám udělal největší radost?

Mě potěšilo hodně věcí. Třeba od sestry hrnec Jamieho Olivera, protože rád vařím, a od Johanky jsem dostal iPod touch.

 

Když rád vaříte, tak jaké je Vaše neoblíbenější jídlo?

Já nemám žádné oblíbené jídlo. Mám rád cokoliv, českou, slovenskou, italskou, japonskou, francouzskou kuchyni, prostě cokoliv...

 

A zvládáte i takové ty specialitky, jako je třeba sushi?

No jasně. :-) Sushi zvládám velice slušně, akorát ho potom nikdo nejí… ne, dělám si legraci.

 

Jak jste oslavil Silvestra?

V kruhu přátel, já nejsem moc na ty oslavy typu: Pojďme se na Václaváku hrozně ožrat a pak si ustřelit končetiny… ne ne, to mě neláká.

 

Co vás na Ulici, ve které hrajete, baví nejvíce?

Je tam spousta profesionálů, se kterými bych se normálně asi nesetkal, a s nimiž mě baví na něčem pracovat. Třeba když přijde režisér, že se ta scéna má zahrát tak a tak. Už jen ta diskuze s ním, ta je na tom výborná. Moc mě baví, že se mohu o tom bavit s někým, kdo tomu rozumí a kdo na to má vystudované školy. A samozřejmě samotné herectví, člověk se při téhle práci hodně naučí a moc se dozví.

 

Chystáte ještě nějaké televizní či filmové projekty?

Rozhodně ne. Co se týče filmů, tak bych raději pro nějaký film dělal muziku, než v něm hrál. Už jsem složil hudbu k několika televizním inscenacím soudobých bakalářů, ale to není úplně ono. Naskládal jsem docela dost i scénické muziky do divadel, no a včera jsem tátovi například pomohl složit dřevo.

 

Jste znám také jako frontman skupiny Bůhví. Jaký druh hudby Vaše kapela hraje?

Myslím, že jsme v tomhle směru tak trochu nezařaditelní. Ten, kdo přijde na náš koncert nebo si koupí naši desku, uslyší od všeho něco. Pop, rock, latinu, balkán, bigbeat. Je to jednoduše dáno tím, že má každá píseň jiný charakter a my se je tedy snažíme rozlišovat i hudebně. Navíc nás to i po hráčské stránce moc baví a zdá se, že lidi docela taky.

 

Jaká je Vaše úloha v kapele?

Já hraju na klávesy, zpívám, společně s Martinem Hrubým se podílím na repertoáru a taky vařím. 

 

Hrajete v divadle i v televizi, preferujete některou z variant?

Divadlo má kouzlo v tom, že tam ten divák sedí a může hned reagovat, ale v televizi hraješ na kameru a nevíš přesně, zda to, co děláš, bude fungovat doma u obrazovek, ale od toho je tam režisér. Já mám prostě rád, když se věci dějí hned, naživo a je tam známá ta interakce mezi mnou a divákem. Už to nejde vrátit zpátky, adrenalin.

 

V čem Vás mohou fanoušci spatřit v divadle?

Teď hraju ve čtyřech představeních v Divadle Radka Brzobohatého. V americkém muzikálu, je můj oblíbený, jmenuje se Miluji tě, ale. Je to taková komorní záležitost, ve které hraji na klavír. Další představení je Dva na smetišti, kde hraju s otcem a Irenkou Máchovou, dále představení Vyhazovači, do nějž jsem udělal společně s Tomášem Rorečkem asi deset písniček. A taky v činoherní verzi Klece bláznů.

 

Existuje nějaká postava, kterou bys chtěl ztvárnit?

Vím, že bych to asi nedal, ale chtěl bych zkusit Jidáše z Jesus Christ Superstar, ale myslím, že bych to nevyzpíval. Možná kdybych hodně, hodně, hodně cvičil, denně bral dvacet tabletek talentinu a chodil na lekce sebedůvěry, pak možná jo. Tu postavu miluju, to, jak je napsaná, a ta muzika je nádherná.

 

Co byste popřál našim čtenářkám do nového roku?

Všechno nejlepší, a ať všechno drží, jak má, tím myslím zdraví a vztahy. A taky plno rozumných a citlivých chlapů, kteří budou poslouchat, a ne jen slyšet. 

 

Recept na Pražmu v rozmarýnové soli

 

Nasypeme si do hmoždíře hrst mořské soli, rozmačkaného česneku, barevného pepře a čerstvě nasekaného rozmarýnu. Podrtíme, přilijeme olivový olej, zakápneme citronem. Touto kašičkou následně potřeme a vytřeme vykuchané a umyté pražmy. Hodíme na pekáč. Do ryb pak ještě vložíme měsíček citronu, podlejeme kapkou bílého vína, posypeme špetkou muškátového oříšku, zakryjeme alobalem a pečeme a pečeme, občas podlejeme vínem, dokud neupečeme. Na posledních deset minut sundáme alobal, aby nám rybky chytly zlatavou barvičku, a podáváme. Ta chuť je vážně božská… :)

 

Reklama