5e25b0956980cobrazek.png
Při nachlazení a chřipce dochází k zánětlivému postižení a otoku sliznic horních cest dýchacích. Později tento zánět přechází na průdušky (bronchitida), případně průdušinky a
plicní sklípky (zápal plic). Onemocnění může být způsobeno jak bakteriemi, tak viry. Zatímco u bakteriální infekce se uplatňují antibiotika, u virové infekce je léčba zaměřena na zmírnění příznaků nemoci. Při běžných, nekomplikovaných infekcích si často vystačíme se samoléčbou. Vedle režimových opatření (klid na lůžku, dostatek tekutin, zvlhčování vzduchu…) mohou pomoci volně prodejné léky, například s obsahem rostlinných extraktů. Některé prokazatelně zkracují dobu příznaků nemoci. S výběrem jistě ochotně poradí lékárník nebo lékař.

5e25ae6a8fef0obrazek.pngKdy navštívit lékaře?
I běžná rýma se může zkomplikovat bakteriální infekcí. U nemocného se může objevit zánět vedlejších dutin, zánět plic i další komplikace. Podezření na bakteriální infekci by měly vzbudit: nelepšící se stav, přetrvávající horečky, zhoršující se dýchací obtíže a žlutozelený hlen při vykašlávání a smrkání. Nicméně 90 procent běžných infekcí dýchacích cest je způsobeno viry. Virové infekce se neléčí antibiotiky – naopak jejich podávání může vést.

5e25ae681e345obrazek.pngKaloba
Obsahuje patentovaný extrakt z kořene jihoafrické pelargonie. Užívá se ke zmírnění příznaků při akutním zánětu průdušek, který se může projevovat suchým dráždivým nebo vlhkým kašlem s obtížným vykašláváním, zvýšenou teplotou, rýmou a škrábáním v krku. Lék zmírňuje příznaky nemoci, pomáhá odstraňovat hlen z dýchacích cest a zkracuje dobu onemocnění.
5e284906aaf76obrazek.png

5e25ae654afd1obrazek.pngBronchipret
Obsahuje extrakt z tymiánu v kombinaci s extraktem z kořene prvosenky (tablety) nebo z listů břečťanu (sirup). Lék je určen pro léčbu kašle při akutním nebo chronickém zánětu průdušek se zvýšenou produkcí hlenu.
5e2848ed9600bobrazek.png

5e25ae6e1eeaeobrazek.pngSinupret
Obsahuje výtažek z černého bezu, žlutého hořce, sporýše lékařského, šťovíku a prvosenky. Lék je vhodný při léčbě nachlazení, rýmy a zánětu dutin. Rozpouští hlen v dýchacích cestách, uvolňuje nos, ulevuje od bolestí hlavy a podporuje účinek antibiotik.
5e25ae546e696obrazek.png

* Kaloba perorální kapky, Bronchipret tymián a břečťan sirup, Bronchipret tymián a prvosenka obalené tablety a Sinupret obalené tablety jsou léky k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.
5e25ae935d419obrazek.png

Více na SINUPRET.CZ
5e25ad6036551obrazek.png

Reklama