8. června neslaví svátek jen Medard, ale od roku 1992 také všechny oceány na naší planetě. Mezinárodní den oceánů vyhlásila OSN na konferenci v Rio de Janeiru a má připomínat důležitost oceánů a moří pro celý svět. Oceány a moře ovlivňují celou naší planetu, její biosféru a celkové klima Země.

Toto cenné prostředí je potřeba chránit zvláště v dnešní době, kdy se potýkáme s ekologickými katastrofami, nadměrným rybolovem, plastovým odpadem, změnami klimatu a s dalšími problémy. Oceány mají důležitou úlohu v zachování modelů klimatu a počasí, distribuci solární energie a pohlcování uhlíku. Péče o ně byla dlouho zanedbávána, přitom je jejich ochrana pro budoucnost celé planety klíčová.

u

Do ochrany oceánů a moří se může zapojit každý z nás. Třeba i používáním kvalitních slunečních přípravků během vaší dovolené. Že jste to netušili?

Když se koupete v moři, látky, které se vylučují z opalovacích krémů, kterými se natíráme, působí toxicky na korály a drobné mořské živočichy a mohou způsobit jejich uhynutí. Na trhu naštěstí existují značky, které si toto riziko uvědomují a vývoji slunečních přípravků věnují speciální pozornost.

Patří mezi ně francouzská dermokosmetická značka EAU THERMALE AVÈNE. Přípravky sluneční ochrany značky EAU THERMALE AVÈNE obsahují minimum škodlivých látek pro okolní prostředí, zejména s maximálním respektem k přirozenému prostředí oceánu.

Jak se to podařilo? Obsahují minimální počet filtrů v minimální koncentraci, a žádný z nich není rozpustný ve vodě. Zároveň neobsahují silikony.

Dermatologické laboratoře Avène také navázaly spolupráci s organizací PUR PROJET, jejímž hlavním cílem je udržení socio-environmentální rovnováhy v ekosystému oceánu a dlouhodobá ochrana a obnova korálových útesů v Indonézii ve spolupráci s místními organizacemi.

Sloganem letošní sluneční kampaně je „CHRÁNÍM SVOJI KŮŽI, RESPEKTUJI OCEÁN.“

,

Reklama