Dlouho jste o tom přemýšlela a máte jasno. Ano, chci se nechat tetovat! A co byste měla vědět, než si tetování pořídíte? Bude s vámi totiž „navždy“... Čtěte dál!

Známá tatérka Rebeca Roach, která má „na svědomí“ například jedno z tetování americké zpěvačky Lady Gaga - na levé stehno si nechala vytetovat jednorožce - upozorňuje na několik důležitých věcí, na které byste měla myslet, než si necháte něco vytetovat.

tattoo

1. Inspiraci nehledejte na Google ani nikde jinde. „Musíte si ho sama vymyslet, je to velmi osobní věc. Pokud tedy nechcete, abyste měla stejné tetování jako několik dalších tisíc lidí,“ upozorňuje Rebeca.

2. Najděte si tatéra/umělce, který vás osloví. Na jeho internetových stránkách najdete jeho práci a „kousky“, na které je nejvíc pyšný. Klidně si nechte někoho doporučit, vsaďte na recenze od svých přátel či jejich známých!

3. Pokud jste alergičtí na konkrétní rtěnku nebo oční stíny, můžete mít snadno alergickou reakci také na tetovací inkoust. Zajděte si k dermatologovi na testy, měl by vám poradit, jakým barvám se vyhnout.

4. Ti nejlepší tatéři mají dlouhý pořadník čekatelů. „Můžete klidně čekat až rok, než se dostanete na řadu. Pokud jste trpělivá, počkejte si, nebo si najděte méně známého tatéra, který je stejně talentovaný. Můžete tak ušetřit docela dost peněz,“ říká tatérka Roach.

5. Kvalitní tetování není levná záležitost a levné tetování není dobré. „Cena tetování je závislá na jeho velikosti, dále na části těla, kterou si chcete pokrýt tetováním a na tatérovi,“ upozorňuje osobní tatérka zpěvačky Lady Gaga.

6. Než si necháte tetování udělat, zajděte do doporučeného studia na návštěvu. Omrkněte, jak místo vypadá, zda je tam čisto, jaký je personál. Domluvte si zde konzultaci s tatérem a zeptejte se ho na cenu.

7. Dobrý tatér se pozná také podle komunikace. „Nestyďte se ho na cokoliv zeptat! Většina tetování vychází ze spolupráce mezi zákazníkem a tatérem. Je to jako s účesem, taky si nenecháte vytvořit na hlavě něco, co se vám nelíbí. Na rozdíl od špatně ostříhaných vlasů, tetování neodroste,“ dodává Rebeca.

8. Den předtím, než se necháte tetovat, nechoďte pařit. Naopak si dopřejte dlouhý spánek a dobrou večeři. Nesedejte do křesla s kocovinou. Budete potřebovat energii, abyste vydrželi tu bolest. Alkohol v krvi způsobuje, že rána víc krvácí.

9. S čerstvým tetováním nesmíte minimálně dva týdny na sluníčko. Zapomeňte také na bazén, koupání v rybníku či vodní nádrži, předejdete tak případné infekci. Až se vám tetování zahojí, nezapomeňte místo namazat opalovacím krémem, zabráníte tak vyblednutí barev.

10. Když se nemůžete rozhodnout, zda tetování chcete, nebo nechcete, ještě s ním počkejte. Udělat si ho můžete kdykoliv. A když vás výsledné tetování za deset let omrzí, je jedna možnost, co s tím. Laserové odstranění, to ale bolí víc než samotné tetování. Další možnost je nechat ho předělat.

Čtěte také:

Reklama