Děkujeme za první mateřský příspěvek, který přišel na dnešní téma. Přečtěte si, jak si mateřskou užívá a co vadí čtenářce s nickem Columbo

Syn má 19 měsícu a musím říct, že si mateřskou užívám. Syna i manžela miluji a práci kolem nich mám ráda. Dokonce bych kolikrát řekla, že by to  chtělo ještě něco navíc. Třeba víc dětí, nebo větší prostor na bydlení (to  hlavně, máme jenom jednu místnost). Manžel je  opravdu skvělý táta a o syna se rád postará, jenom abych měla chvilku pro sebe třeba na teplou koupel a masku na obličej.

Muj muž je ale hlavně rád, že je to jenom na chvilku. Tvrdí, že si neumí představit, že by zůstal doma na mateřské. Jako jeden z mála mužu tvrdí, že to není dovolená, ale otrokařina. Jedním mě ale umí vytočit. Stává se, že  po něm chci nějakou činnost a zrovna jde něco zajímavého v televizi (kolikrát jde něco zajímavého podle něj i celý den), tak  nechce s ničím pomoct a ještě mi řekne, ať si to udělám sama. On přece není na mateřské.

Spíš co mi na mateřské vadí, je tchýně. Bydlíme s ní ve společné domácnosti a bohužel je nezaměstnaná. A neustále za námi chodí a chce s něčím pomáhat, hlavně s malým. Já si chci ale všechno udělat radši sama. Vím, že by to ona přesně tak neudělala a navíc k ní začínám pociťovat averzi.

Druhé miminko máme naplánované hned, jak budeme bydlet sami. Už se na něj těším já i manžel. Do práce se na jednu stranu těším a na druhou stranu mám strach. Vím, že se tam změnilo hodně věcí a já jsem určitě taky hodně pozapomínala. Opět se budu cítit jak začátečník, ale aspoň přijdu na jiné myšlenky po třech letech v domácnosti.

Columbo

Manželova maminka to jistě myslí dobře a vy byste jí mohla občas ustoupit a nechat pomáhat. Byla by škoda, aby se mezi vámi vytvořila bariéra.

Jakou jste měly nebo máte mateřskou vy, milé ženy-in? Užíváte si ji? Co vám to přináší, a co vám vadí? Jak dlouho chcete být na mateřské? Udržujete kontakt s prací? Sebevzděláváte se? Jak se díváte na tatínky na mateřské? Váháte s dalším dítětem kvůli kariéře?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama