Dnes jsme se vás na facebooku ptali, zda trávíte druhý den v roce, jenž připadl na pátek, doma, či v práci. Vypadá to, že většina z vás si prodloužila sváteční volno. A některé jej tráví opravdu luxusně, např. Štěpánka, jež napsala, že „doma s kávičkou a u pohádky.“

Já jsem dnes byla na polopracovní cestě v Chomutově. Mimochodem, zdravím tímto všechny naše čtenářky z tohoto města, kde sice pršelo a bylo nevlídně, přesto se jeho obyvatele, s kterými jsem se setkala, tvářili mile a přívětivě…  

Teď tu sedím u pozdní kávy (doufám, že mi nezpůsobí usínací potíže později večer), oknem sleduji, jak přichází tma,  a i když mě v denních editacích často nepotkáváte, rozhodla jsem se vám něco napsat. A snad vás potěšit..

Znovu jsem si totiž přečetla text na péefce, kterou mi poslala moje kamarádka Lenka a pojala ji jako svůj seznam předsevzetí do nového roku. Mimo jiné na ní stojí:

Budu se vyhýbat všemu, co mi přidává kila.

  • Vyhazuju váhu, zrcadlo a oblečení

Nechám vyniknout své přátele.

  • Nebudu krásná, mladá, chytrá ani dokonalá.

Budu šťastná!

  • Nemusím být mladá, krásná a dokonalá, abych se měla ráda.

Možná to takto tak nevyzní, ale kdo Lenku zná, ví, že je to přesně ten její úžasný přístup k životu se špetkou charakteristického humoru, díky kterému ji máme všichni rádi.

Nedávno odmítla práci v jednom populárním magazínu, i když výborně píše, a svůj život spojila s poskytováním sociálních služeb.

Ptáte se, proč vám to tady říkám? Protože je začátek nového roku a možná by se vám také mohla hodit nějaká ta Lenčina předsevzetí. Věřím, že když je někdo šťastný, jsou pak šťastní i lidi kolem něho. A stejně bohužel platí, že když se někdo nemá rád a je zahořklý, tak dokáže těm ostatním jen škodit. Nemám pravdu?

Přeji vám krásný nový rok a těším se opět na setkání na stránkách Zena-in.cz při rozhovorech se zajímavými lidmi, cestování nebo třeba kulturních tipů.

Kočička

P.S. Tu kočku Lenka našla nedávno v popelnici. Zdálo se, že nepřežije. Díky Lence je to asi ta nejšťastnější kočka pod sluncem. A tuhle moc šířit dobro máme všechny. Opravdu!

Reklama