Poprosili jsme proto naši společnou kamarádku Martinu, která je velice otevřená, aby pro nás sestavila v bodech to, co se naučila o sexu po desetiletém manželství.

Po té, co jste vdaná, nabývá slovo intimita nového významu

To je ještě bod, který je takový hezký. Jedna z hlavních věcí, kterou jsem se o sexu dozvěděla hned po tom, co jsem si svého manžela vzala, byl skutečný význam slova intimita. Jde o spojení s jinou osobou. Sex byl i po několika letech zábavný z toho důvodu, že jsem věděla, že s osobou, se kterou jsem měla sex, budu mít sex dlouhodobě. Důvěra a jistota způsobila naprosté otevření a novou formu vášně. Sex byl vlastně mnohem příjemnější a vášnivější než před manželstvím.


Sex v manželství netrvá dvě hodiny

Ano, je to tak. Když se dva lidi v dnešní době berou, většinou je to o tom, že už mají oba kariéru nebo dítě, takže sex probíhá někde potají a rychle v koupelně nebo před spaním, kdy se oba občas neubrání myšlenkám na to, kolik hodin budou tedy spát.


Po pár letech už vám nepřijde ranní dech vůbec roztomilý

V nějakém okamžiku si uvědomíte, že si dech oproti dřívějšímu stavu zamilovanosti uvědomujete a bude vám nějakou chvilku trvat, než si na odér zvyknete. Jediné, co pomáhá je fakt, že vy na tom nejste o nic lépe, ovšem nepomáhá to rannímu spontánnímu sexu, kdy se oba partneři snaží vyhnout polibkům toho druhého. Přijde však období, kdy si tak zvyknete, že vám už pach nebude připadat hrozný.


Okvětní plátky růží nejsou tak romantické, jak jsem si myslela

Jednou mi můj manžel udělal překvapení a posypal celou postel okvětními plátky růže. Nejsem sice příznivcem romantických filmů, ale musím přiznat, že mě to dostalo. O několik hodin později jsem se snažila dostat z prostěradla červenou barvu, protože se plátky rozmazaly všude a postel vypadala jako bychom na ní uspořádali jatka.


Plánování sexu se stane zcela běžnou záležitostí

Když máte děti a kariéru, nezbývá nic jiného, než sex plánovat, aby vůbec nějaký byl. U nás je to většinou neděle, aby se to náhodou nepletlo.

Čtěte také:

Reklama