pacient

Všichni dobře víme, jak poznat, že se o naše dítě pokouší nějaká nemoc. Začne být plačtivé unavené, bledé, a pak to přijde - horečka či jiná zdravotní komplikace. Ne každý rodič tyto symptomy neomylně pozná. Uplakané a rozmrzelé dítě však rozhodně nechce své rodiče zlobit, bohužel jenom neumí rodičům přesně říct, co mu vlastně je.

Horečka a bolest mohou děti pěkně potrápit. Můžeme jim stonání zpříjemnit?

Proto je právě na rodičích, aby byli dobře informováni a pro takovéto situace patřičně vybaveni. V žádné domácnosti by neměl chybět teploměr. Pokud máte malé miminko, je dobré mít ve výbavě speciální teploměr, který je vhodný pro měření teploty v konečníku. Jakmile se objeví opravdu vysoká teplota, která přetrvává, není radno otálet - pediatr nám nejlépe poradí, jak postupovat dál, a přesně určí, co našemu děťátku chybí.

Než však vyhledáme lékařskou pomoc, je užitečné znát několik zásad, podle kterých se řídit. Mezi ně patří různé způsoby fyzického snižování teploty - zábaly či omývání vlažnou vodou.

V obecném přehledu rodiče by neměla chybět znalost běžných dětských onemocnění. Žádný laik si doma neudělá diagnózu, ale tyto vědomosti mohou maminky a tatínky uklidnit či naopak upozornit, že se s jejich potomkem děje něco vážnějšího.

V povědomí by měli rodiče mít i různé reakce po očkování. I ty lze mírnit a není třeba se jich zaleknout - pokud tedy nejde o extrémní projevy.

Projevem nemocí či už zmiňovaného očkování může být horečka a bolesti. Všechny tyto projevy mírní jemným způsobem Panadol Baby, který by - stejně jako teploměr - neměl chybět v žádné domácnosti s malými dětmi.

Kde však zjistit podrobnosti o výše zmíněných tématech? Základní informace o dětských nemocech a jejich příznacích, způsoby léčby či typy očkování - o tom všem se dočtete na stránkách www.malypacient.cz. Ale to není všechno - stejně jako uzdravování je pro nemocné dítě důležité milé rozptýlení a pozornost rodičů. Na stránkách najdete interaktivní pohádku a omalovánky, které každému nemocnému dítěti ukrátí dlouhou chvíli v postýlce.

Stránky www.malypacient.cz jsou místem, kde starostlivý rodič vždy najde radu či tip, jak se starat o nemocné dítě.

Reklama