Všichni dobře víme, jak poznat, že se o naše dítě pokouší nějaká nemoc. Začne být plačtivé unavené, bledé, a pak to přijde - horečka či jiná zdravotní komplikace. Ne každý rodič tyto symptomy neomylně pozná. Uplakané a rozmrzelé dítě však rozhodně nechce své rodiče zlobit, bohužel jenom neumí rodičům přesně říct, co mu vlastně je.
Horečka a bolest mohou děti pěkně potrápit. Můžeme jim stonání zpříjemnit?
Proto je právě na rodičích, aby byli dobře informováni a pro takovéto situace patřičně vybaveni. V žádné domácnosti by neměl chybět teploměr. Pokud máte malé miminko, je dobré mít ve výbavě speciální teploměr, který je vhodný pro měření teploty v konečníku. Jakmile se objeví opravdu vysoká teplota, která přetrvává, není radno otálet - pediatr nám nejlépe poradí, jak postupovat dál, a přesně určí, co našemu děťátku chybí.
Než však vyhledáme lékařskou pomoc, je užitečné znát několik zásad, podle kterých se řídit. Mezi ně patří různé způsoby fyzického snižování teploty - zábaly či omývání vlažnou vodou.
V obecném přehledu rodiče by neměla chybět znalost běžných dětských onemocnění. Žádný laik si doma neudělá diagnózu, ale tyto vědomosti mohou maminky a tatínky uklidnit či naopak upozornit, že se s jejich potomkem děje něco vážnějšího.
V povědomí by měli rodiče mít i různé reakce po očkování. I ty lze mírnit a není třeba se jich zaleknout - pokud tedy nejde o extrémní projevy.
Projevem nemocí či už zmiňovaného očkování může být horečka a bolesti. Všechny tyto projevy mírní jemným způsobem Panadol Baby, který by - stejně jako teploměr - neměl chybět v žádné domácnosti s malými dětmi.
Kde však zjistit podrobnosti o výše zmíněných tématech? Základní informace o dětských nemocech a jejich příznacích, způsoby léčby či typy očkování - o tom všem se dočtete na stránkách www.malypacient.cz. Ale to není všechno - stejně jako uzdravování je pro nemocné dítě důležité milé rozptýlení a pozornost rodičů. Na stránkách najdete interaktivní pohádku a omalovánky, které každému nemocnému dítěti ukrátí dlouhou chvíli v postýlce.
Stránky www.malypacient.cz jsou místem, kde starostlivý rodič vždy najde radu či tip, jak se starat o nemocné dítě.
Nový komentář
Komentáře
minulý týden mně potrápil můj 17letý syn,hnisavou angínu a 41 teploty,takže jsme čajíčkovali,bral antibiotika,paralen,kapky do nosu od kašle,další tabletky na lepší dýchání a já celou noc a den dělala zábaly,a tak to chodí u nás v zimně a létě
O dětských nemocech máme vědět hlavně to, že přicházejí vždy v "pravý" čas, například v den odjezdu na zahraniční dovolenou..
maje — #1 Když jsem byla málá, taky jsem byla takový prevít. Dodneška si pamatuju, jak mi táta cpal léky do želatinových bonbónů, abych je snědla. Držet to v puse je pěkně hnusný, většina těch prášků je strašně hořkých
moje dcera - cca od 1 roku) nevzala do pusy žádný sirup, prášek, nic. i když už jsem díky násilí do ní něco dostala, byla schopná to držet dobu v puse (tu jsem jí zacpala rukou), aby následně mohla všechen obsah vyplivnout a utěrkou si otřít jazyk do čista.