Horečka a bolest mohou děti pěkně potrápit. Můžeme jim stonání zpříjemnit?

Všichni dobře víme, jak poznat, že se o naše dítě pokouší nějaká nemoc. Začne být plačtivé, unavené, bledé, a pak to přijde – horečka či jiná zdravotní komplikace. Ne každý rodič tyto symptomy neomylně pozná. Uplakané a rozmrzelé dítě však rozhodně nechce své rodiče zlobit, bohužel jenom neumí rodičům přesně říct, co mu vlastně je.

Proto je právě na rodičích, aby byli dobře informováni a pro takovéto situace patřičně vybaveni. V žádné domácnosti by neměl chybět teploměr. Pokud máte malé miminko, je dobré mít ve výbavě speciální teploměr, který je vhodný pro měření teploty v konečníku. Jakmile se objeví opravdu vysoká teplota, která přetrvává, není radno otálet – pediatr nám nejlépe poradí, jak postupovat dál, a přesně určí, co našemu děťátku chybí.
Než však vyhledáme lékařskou pomoc, je užitečné znát několik zásad, podle kterých se lze řídit. Mezi ně patří různé způsoby fyzického snižování teploty – zábaly či omývání vlažnou vodou.

V obecném přehledu rodiče by neměla chybět znalost běžných dětských onemocnění. Žádný laik si doma neudělá diagnózu, ale tyto vědomosti mohou maminky a tatínky uklidnit či naopak upozornit, že se s jejich potomkem děje něco vážnějšího.
V povědomí by měli rodiče mít i různé reakce po očkování. I ty lze mírnit a není třeba se jich zaleknout – pokud tedy nejde o extrémní projevy. 
Projevem nemocí či už zmiňovaného očkování může být horečka a bolesti. Všechny tyto projevy mírní jemným způsobem Panadol Baby, který by – stejně jako teploměr – neměl chybět v žádné domácnosti, kde žijí malé děti.

Kde však zjistit podrobnosti o výše zmíněných tématech? Základní informace o dětských nemocech a jejich příznacích, způsoby léčby či typy očkování – o tom všem se dočtete na stránkách www.malypacient.cz. Ale to není všechno – stejně jako uzdravování je pro nemocné dítě důležité milé rozptýlení a pozornost rodičů. Na stránkách najdete interaktivní pohádku a omalovánky, které každému nemocnému dítěti ukrátí dlouhou chvíli v postýlce. 

Stránky www.malypacient.cz jsou místem, kde starostlivý rodič vždy najde radu či tip, jak se starat o nemocné dítě.

Zapojte se do soutěže s Panadolem Baby a vyhrajte krásné ceny. Soutěž probíhá ZDE 

Reklama