Červený koberec, zlaté sošky, vlastní limuzíny a péči jako králové. To vše mají nadšení chrtí závodníci, kteří právě přebrali ceny za své vynikající výkony v různých kategoriích v minulé sezoně šampionátu Zlatý chrt 2014. Sošky jim přišly předat přední české VIP. Vyhlášení moderovala již tradičně známá milovnice chrtů, Heidi Janků, v Greyhound Parku Motol.

„Chrti jsou ušlechtilé plemeno. Tito pejsci byli vyšlechtěni pro běh a jsou v tom dokonalí. Možná, že až přestanu zpívat a budu mít čas na trénink a vše, co chrt potřebuje, kdo ví… Teď jsem ale dost zodpovědná a vím, že kvůli svému vytížení bych jejich nároky nezvládla,“ přiznala Heidi Janků.

sd

Již druhým rokem probíhal slavnostní ceremoniál v Greyhound Parku Motol, který je největším chrtím dostihovým závodištěm v kontinentální Evropě a svými australskými závodními technologiemi je unikátem dokonce v celé Evropě. Letos poprvé navíc vyhlášení doprovázel i ukázkový přátelský dostih.

Chrti ale nejsou jen skvělými sportovci s famózní pedikúrou, ale jsou i dobrosrdečnými dárci. Celou svou velmistrovskou výhru totiž oba vítězové věnovali na dobročinné účely. Queen Vuitton věnovala šek v hodnotě sto tisíc korun symbolicky Ivě Kubelkově, která zastupovala Azylový dům Lovosice, který dlouhodobě podporuje. „Každá žena se může dostat do situace, ve které si nikdy nepřála být. Ze dne na den se může díky nepříznivé životní situaci ocitnout bez střechy nad hlavou a to jak sama, tak se svými nezaopatřenými dětmi. Cílem našeho projektu je poskytnout těmto ženám ubytování, které ale musí někdo financovat,“ poděkovala České greyhound dostihové federaci Iva Kubelková.

Velkolepý dar ve stejné hodnotě daroval i Big Daddy Gucci Lindě Rybové pro Nadační fond Kolečko, jehož je patronkou. „Chtěla bych moc poděkovat chrtům za jejich ohromný dar pro naši nadaci. Snažíme se pomáhat dětem postiženým následky dopravních nehod, nebo jiným úrazem a zmírnit fyzické, psychické a sociální dopady, které s tím souvisejí,“ sdělila věčně usměvavá Linda Rybová.

V rámci galavečera proběhlo už tradiční odhalení autorské olejomalby na plátně Františka Ringa Čecha. Svým štětcem tentokrát vytvořil obraz s názvem „Vítězný let Gucciho a Rudolfa“ a humornou legendu k němu přednesl moderátor a bavič Vladimír Hron.

sd

sa

as
www.cgdf.cz ,www.greyhoundpark.cz/

Foto: Česká Greyhound Dostihová Federace

Reklama