Modelky se loudaly a fotit se jim vůbec nechtělo. A majitelé si stěžovali – cesta k obecnímu fotografovi, který často bydlí o několik vesnic dál, jim zabrala cenný čas, který by jinak strávily prací na poli. Do občanského průkazu ovšem fotku potřebujete – svou i majitele. A také zápis, jakou máte barvu, jak jste vysoká a jak dlouhé máte rohy. Samozřejmě pokud jste kráva.

V Západním Bengálsku budou mít totiž občanské průkazy i krávy. Ne snad proto, že by hinduisté chtěli i svým posvátným zvířatům dopřát například právo volit, ale protože někteří nezdární občané pašují ubohý skot do sousedního Bengálska, kde si na něm pochutnávají muslimové. Přitom vývoz krav je z Indie přísně zakázán!

Občanský průkaz umožní pohraničníkům identifikovat, zdali právě potkali krávu, jdoucí se svým majitelem na pole, nebo nešťastnici, kterou čeká neblahý osud na talíři. Opatření samozřejmě nezabrání tomu, aby krávy, které třeba špatně dojí, prodávali soukromí majitelé, ale mělo by omezit masové pašování. Podle odhadů indických pohraničníků totiž ročně skončí za hranicí až 30 tisíc krav.

Líbí se Vám krávy, nebo je považujete čistě za steaky na nožičkách? Co myslíte, měli by mít občanský průkaz třeba kočky a psi? Nebo jim stačí ten očkovací? A nebo by krávy měly chodit i k volbám? Nebo být voleny :) ?

Reklama