Jsou Češky schopny zaplatit za designové erotické pomůcky?

Já si myslím, že určitě ano. Nebo to tedy přímo vím, protože jinak bychom nemohli existovat. (smích)
5cdea65fbf00cobrazek.png

Foto: Radek Cihla


Když jsem ale koukala na některé z vašich rozhovorů, tak jste říkala, že pomůcky kupují ženám spíš muži.

To hlavně před Vánoci, ale během roku to je půl na půl. Třeba ty Venušiny kuličky si chodí kupovat hlavně ženy po porodu, aby posílily pánevní dno, nebo ty, které mají problém s inkontinencí. V tomto případě nejde o erotickou pomůcku. Je to na hraně mezi medicínou a erotikou a ženy tak dělají v každém případě něco pro sebe, něco pro svoje zdraví.

Vím, že máte na výběr ze tří druhů kuliček, jaký je v nich rozdíl?

5cdea66e05991obrazek.pngTa klasická edice verze Classic má 65 gramů a je to taková zlatá střední cesta. Pak jsme přidali lehkou Light verzi, která má 41 gramů, a je vhodná právě pro ženy těsně po porodu přirozenou cestou, protože ty svaly jsou povolenější. Pak máme ještě edici Noir Heavy, což jsou těžké kuličky, které mají 102 gramů. Vůbec jsem je naplánovala, ale jednou jsem se potkala se sex koučkou Gaiou Poupětovou, která se zaměřuje mimo jiné i na posilování pánevního dna. Měla naše kuličky Classic a říklaa, že už by potřebovala težší. Takže na základě jejího přání jsem udělala tuto třetí a nejtěžší edici. Jsou trošku jiné v tom, že ostatní kuličky mají uvnitř dvě vibrační kuličky, Noir Heavy mají vibrační jen jednu a druhá je statická, ale velmi těžká a při nošení je u poševního vchodu, takže to posilování je už velmi intenzivní.
Venušiny kuličky obecně fungují na lety ověřeném principu mechanické vibrace kuliček v kuličkách. Žena si kuličky zavede, pohybuje se, a tím ty kuličky rozvibrovává.

Za jak dlouho je tedy žena po porodu schopná s pomocí kuliček vrátit vše do původního stavu?

Na kuličkách jsem spolupracovala s gynekoložkou MUDr. Petrou Vrzáčkovou, se která doporučila dobu nošení 2–3 dny v týdnu, 2–3 hodiny s tím, že po měsíci už je posílení znát.

Myslíte si, že je nakupování erotických pomůcek stále tabu? Kde se vzalo toto stigma, že děláme něco, co by se nemělo.

Pro nějaké lidi to pořád tabu je, ale já už to samozřejmě nejsem schopná objektivně posoudit, protože jsem v tom každý den. Ale někteří lidé se nad tím ještě občas pozastaví a přijde jim, že je to něco, o čem by se nemělo mluvit.

Přitom první vibrátor byl už na začátku dvacátého století…
No jasně, ten vibrační. Ale celkově mají erotické pomůcky daleko delší historii.

A taky si dříve lidé mysleli, že tím vyléčí hysterii, není to tak do jisté míry i dnes?
Mělo se za to, alespoň literatura to tak uvádí, že orgasmus je hysterický záchvat. Léčily se hlavně bohaté paničky. Chudina to měla v tomto paradoxně srovnanější a věděla lépe, co se s jejich tělem děje. Bylo to tedy hodně o sociálních vrstvách. Dnes už víme, že orgasmus není hysterický záchvat, ale že po něm může přijít výrazné uvolnění, je pravda. Ale jinak sexualita nejen ta ženská hezky vždy reflektuje svou dobu.

5cdea6b29d337obrazek.png
Když už jsme u té doby, potřebují ženy a muži erotické pomůcky častěji než dřív? Říká se, že lidé na sex nemají čas.

To jsem taky četla. Jsou to docela hrozivé tendence pro vývoj naší populace, že ano? Ať už vibrátor či venušiny kuličky oboje spadá do kategorie erotická pomůcka. To znamená, že by měly pomáhat. Takže to vnímám tak, že to je podpůrný prostředek, ale není to náhražka. Kuličky pomáhají na posílení pánevního dna, prokrvují poševní stěnu a můžou dokonce zvyšovat i libido.
Vibrátor zase může pomoc překonat ženám období, kdy nemají partnera. Nebo oživit sexuální život s manželem, partnerem…

Lze u vás objednat i vibrátor s osobním vzkazem, jaké si tam nejčastěji nechávají dát?
Různé! Občas je to fakt srandovní, ale většinou láskyplné, řekla bych. Není to tedy tak, že bychom tady měli každý den dvacet vzkazů, ale pár se jich objeví. Jsou to třeba jména, přezdívky, věnování a podobně.

Všimla jsem si, že spolupracujete i s Boys Play Nice, kteří fotí převážně architekturu. Jednou fotili i luxusní hodinový hotel. Jak se díváte na takovou formu scházení se?
To je zajímavá otázka. I když v tomhle nejsem zběhlá a do této oblasti moc nevidím, ani toho je to pro mě dost vzdálená záležitost, je podle mě pořád lepší, že existuje hodinový hotel, kde lidi přijdou do reálného kontaktu, než když jej vymění za ten reálný. To mě děsí rozhodně víc. V kontextu toho, o čem jsme se tady bavily před tím, je to alespoň nějaký projev lidského chování. Možná mi to ta připadá proto, že hodinové hotely tady existovaly vždycky.
5cdea6e3d7ba2obrazek.png
Řekla byste o sobě, že jste feministka?
Ne, vůbec! Moc lidí se mě na to ani neptá, a myslím si, že to ani tak nepůsobí. Jen chci dělat erotické pomůcky primárně pro ženy, protože jsem žena. Ale muži sem rozhodně zákaz vstupu nemají. Naopak. Strašně mě ale baví, že se o to muži zajímají, že je zajímá jejich žena. Jak prožívá sex…to není málo. Fakt. Takže není to o tom, že bych nějak chtěla tím, co dělám, podpořit emancipaci.


Co má společného tramvaj a erotické pomůcky?
Tramvaj i vibrátor musí dobře vypadat a dobře fungovat. A obojí jsem dělala pro lidi.

Co byste vzkázala našim čtenářkám, které se stydí kupovat si erotické pomůcky?
Aby si nekupovaly pomůcky, za které se budou muset stydět. Když se řekne vibrátor, pořád se ještě někomu vybaví taková ta klasická růžová napodobenina penisu. To už je ale opravdu dávno překonané. A za hezké minimalistické pomůcky se vůbec stydět nikdo nemusí…je to přirozené.
blobid0.png

Zdroj fotografií: archiv Anny Marešové, Radek Cihla a Karolína Waberová

Reklama