otec.jpg

Foto: Shutterstock

Jak najít dárek, který nebude další z kategorie „nenadchne a neurazí“? Zapojte trochu psychologie a vyberete přesně to, co vyvolá nadšení. Každý správný chlap samozřejmě ocení snahu bez ohledu na to, jestli je pro něj dárek opravdu tím pravým. Chcete ale příjemně překvapit a věnovat něco, s čím zabodujete? Jak vybírat napovídá výzkum Harvardské univerzity. Vyplývá z něj, že většina lidí ocení spíš ty dárky, o které si sami řekli, než úplné překvapení.

Nejjednodušší tedy je prostě se zeptat. Ale to je trochu nuda, ne? Při troše snahy můžete tátovo přání poznat i beze slov. Většina chlapů je velmi prakticky zaměřená. Proto máte šanci zabodovat darem, který zapadá do toho, co vašeho otce baví a zajímá.

Sedí na něj některá z následujících charakteristik? Zkuste šikovně nadhodit během běžného povídání, na co zajímavého jste narazili, a reakce vám mnohé napoví.

Gurmán

Pokud se rád oddává novým chutím a vůním, vsaďte na archivní vína, která dávají ochutnávání nový rozměr. Jen ty nejlepší láhve se archivují a v průběhu let rozvíjejí své kvality. Můžete se inspirovat tipy na archivní víno jako dárek, zajímavá jsou třeba balení tří lahví vína různých ročníků. Je možné je otevírat postupně spolu s přáteli a porovnávat, jak se s délkou zrání vyvíjí charakter vína.

VINOO.jpgDárková kazeta Médoc Château Saint-Hilaire ročníků 2006, 2011 a 2014 (Víno z archivu, 1990 Kč) / Foto: Se souhlasem Víno z archivu


Gentleman

Pokud o sebe rád pečuje, nemusí ještě být metrosexuál. Být upravený, mít styl a vonět patří k výsadám gentlemanů. Že už má kolínských plnou poličku? Právě proto mu udělá radost další vůně, ale musí se něčím lišit. Co takhle parfém s feromony? Ty mají schopnost nenápadně zvýšit jeho přirozený mužský šarm, aniž by si toho ženský protějšek vůbec všiml. Feromony nejsou cítit, takže plně vynikne vůně parfému.

Mysterious-man-feromony-parfem.jpg

Pánský parfém s feromony Hot London Mysterious Man (Yoo, 1299 Kč) / Foto: Se souhlasem Yoo

Sporťák

Každý chlap, který sportuje, ví dobře jedno: stačí i vytahané tričko, ale pořádné boty neošidíš! Ať už běhá, hraje basket, nebo buší v posilovně. Kupovat boty jako dárek nemusí být sázka do loterie, stačí využít chytrý online nástroj pro výběr. Zadáte, kde nejčastěji běhá, po jakém povrchu, jestli je začátečník nebo pokročilý a pak už stačí jen zvolit správnou velikost. Navíc dnes všechny dobré e-shopy nabízejí možnost vrácení nebo výměny, kdyby výběr přeci jen nevyšel.

bota.jpg

Nike Air Zoom Pegasus 38 (Top 4 Running, 3299 Kč) / Foto: Se souhlasem Top 4 Running

Cestovatel

Co je na cestování nejlepší? Vzpomínky na zážitky, které mu zůstanou na pořád. O to se nejlépe postará dobrý foťák, který vše kvalitně zachytí. Naštěstí je pryč doba, kdy opravdu dobře fotily a natáčely jen velké a těžké zrcadlovky. I mezi lehkými přístroji menších velikostí, které se vejdou i do malého batohu, dnes najdete opravdová děla. Zkuste zabrousit třeba do kategorie odolných fotoaparátů, protože jednak vydrží i méně šetrné zacházení, a navíc dělají parádní fotky a videa dokonce i pod vodou!

W300-CM-front34l-lo-w.png

Nikon Coolpix W300 (Nikon, 11990 Kč ) / Foto: Se souhlasem Nikon

Zdroj: Redakce, Tiskové materiály Nikon, Top 4 Running, Yoo, Víno z archivu

Reklama