Ačkoliv je polovina léta, řada prodejců už vyklidila regály s letním zbožím a chystá se na podzim. Možná je vám z toho trochu smutno, ale zase vás může těšit, že věci zakoupené ve slevách ještě letos unosíte. A pokud budete „mazané“, užijete si je i příští rok.

Jistě víte, co mám na mysli pod pojmem „mazané“? Nekupovat jenom proto, že je to výhodné, a riskovat, že to bude příští rok out. Buď obecně, nebo jen ve vašich očích. Na tom nesejde. To se týká hlavně módních výstřelků, různých extravagancí a novinek, které měly za úkol nalákat.

discount

Takové „nebezpečí“ na nás číhá hlavně na dovolených v zahraničí. Tam se většinou necháme snadno „zblbnout“, protože vidíme úplně jinou optikou. Stánky a obchody přecpané barevnými hadříky nám připadají rozkošné, zboží je jiné, neokoukané, a my jsme tak trochu opilé sluncem, dobrou náladou a chceme zapadnout do místního koloritu. Nemyslete si, že mě tahle „horečka“ minula. Jak jsem zálibně pošilhávala po pestře barevných kabelkách, sandálech posázených kamínky a topech s flitry. Naštěstí jsem vždycky včas prozřela a položila si otázku, zda bych si podobné kousky koupila doma. Jasně, že nekoupila. A dušička měla pokoj.

A podobně postupuji i doma. Když brouzdám po slevách, ptám se sama sebe, jestli bych o té věci uvažovala i v době, kdy měla původní cenu. Jestli se mi vůbec hodí k ostatní garderobě a jestli ji opravdu potřebuju. Já vím, že slovo „potřebovat“ nemá v ženském slovníku moc místa, ale možná už přece jen nějak moudřím a nechci si plnit skříně zbytečnostmi, které vezmu jen párkrát na sebe a přestanou mě bavit.

Napřed zajdu do drahých obchodů, kde mají kvalitní zboží, ale za sumy, z nichž se mi dříve protáčely panenky. Třeba do obuvi. Koupit si za poloviční cenu pěkné sandály z kůže se určitě vyplatí i do budoucna. Totéž platí i o kabelkách. Investice do doplňků, které tolik nepodléhají módě, je podle mě rozumná.

A oblečení? Každá máme jiný vkus, jinou skladbu šatníku, a proto je těžké radit. Rozhodně bych doporučovala nějaké letní minišaty, které se dají na podzim nosit jako tunika třeba ke kalhotám.

Já jsem třeba „ujetá“ na len. Je krásný, nadčasový a nikdy z módy nevyjde. Už mám zálusk na bílou lněnou košili bez rukávů a k ní bavlněné bolerko, které ty rukávy v chladnějších dnech skvěle nahradí. Už jsem se tak natěšila, že se tam vypravím ještě dnes. Jen doufám, že mi to nevyprodali!

Jak jste na tom s nákupy ve slevách vy, milé ženy-in? Využíváte je? Co si ve slevách nejraději kupujete? Už jste si něco koupila? Pochlubte se.

Máte v takových nákupech nějaký systém, nebo na to jdete spíš spontánně? Co byste si ve slevách nikdy nekoupila? Už jste se někdy napálila a koupila šunt?

Co byste vy sama doporučila koupit ve slevách? Co se vám vždycky vyplatilo a ráda byste poradila ostatním?

Na vaše příspěvky a třeba fotky vašich úlovků se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Pro jednu z vás mám přichystaný skvělý dárek od značky Dermacol. Šanci máte každá, bude se losovat.

cena

Antistresové sérum s kaviárem a denní krém proti vráskám

Reklama