Co když to muž bere jinak než vy?

Ano, muži k vám vysílají spoustu sváděcích signálů. Dalibor Demel dešifroval, jak jejich pravému významu porozumíte dřív, než ztratíte nervy a čest.

Možná se vám to už stalo: druhý den po vášnivé prostěradlové bitvě čekáte stejně vášnivou esemesku. Nebo mail. Nebo telefon. A samozřejmě plánujete. Máte pocit, že jste z mužského šrotu konečně vytáhla skvěle fungující kousek.

V duchu už pomalu vidíte společnou budoucnost. Co takhle dovolená někde na jihu? Časem spolu také určitě začnete bydlet a budete se muset dohodnout na nábytku. A co auto? Usilovně se snažíte vzpomenout si na nějakou originální značku, no, moc to nejde, ale rozhodně trváte na červeném kombíku. Vejde se do něj spousta věcí, jako třeba psi, možná časem i děti.

Zhluboka vydechnete a užíváte si vzácného okamžiku, kdy vám život přece jen dává určitý smysl. Teď ovšem zbývá podpořit snění alespoň minimální porcí reality. Mobil ale mlčí a v mailové schránce přibývají jen obtížné vzkazy od vašeho zaměstnavatele. No tak, je teprve jedenáct, třeba ještě spí. Možná je někde na cestě nebo prostě teď nemůže. Po obědě už se určitě ozve, protože po tom, co jste spolu včera prožili, přece není možné, aby mlčel. Jenže možné to je.

Odpoledne je to dokonce jisté a večer vaše tropická dovolená vyteče záchodovou mísou a následuje ji i červený kombík spolu se zaručeně stylovým nábytkem a dětmi. A pak konečně pípne esemeska a objeví se správné jméno.

Trochu roztřeseným palcem se rozhodnete "přečíst zprávu" a čeká vás něco jako: "Dík za hezkej večer. Mám teď fofr, ozvu se."

Zíráte na těch pár slov a snažíte se v nich objevit aspoň odlesk svých představ. Jde to těžko. Takže jste nejdřív zklamaná, posléze smutná a nakonec naštvaná. Dokonce se cítíte podvedená, protože jste si dala tolik práce s vymýšlením toho nábytku, a teď najednou nic.

Po světě se ale šourají zástupy zklamaných žen, které na základě nepatrných náznaků vybudovaly obří fantazijní stavby a bohužel se podle nich i prakticky zařídily. V USA dokonce účinkují v televizní show s názvem "Tak moc o tebe zase nestojím", v němž se snaží zjistit, co přibližně muži myslí větou "Jsi fakt docela pěkná holka."

Eva7


Funguje to i směrem k pánům. Když o někom holka řekne, že "je to takovej hodnej kluk", je to spíš nadávka, ne?
Je otázka, co je ještě taktní a co už prostě není fér a nehodí se to.

Jak to bude vypadat za 30 let, až tu bude většina obyvatelstva v důchodovém věku?  Jaká bude naše mládež?
Kdo je podle vás dnes GENTLEMAN?
Přeci to není jen v tom, že vám políbí ruku, ne? Kdo to tedy je?

Kdo má dnes učit společenskému chování? Rodina? Škola?
Máte doma puberťáka - gentlemana?
Není dnes ortodoxní gentleman spíš jen podivín?
Jaké bylo gentlemanství před sto lety? Padesáti? Dnes?

Vymřeli gentlemani?
Pište nám na:
redakce@zena-in.cz

Reklama