Oháčkovaný sloupek

Nedávno jsem se procházel s kamarádkou po parku a ona se náhle uprostřed rozhovoru rozesmála. Nejdřív jsem nevěděl, co ji tak pobavilo, ale pak mi to došlo. Na trávníku byl oháčkovaný sloupek...

„Vždycky tady sedává paní a háčkuje,“ vysvětlila mi kamarádka.

Hned jsem sloupek vyfotil a zauvažoval, co to asi bylo za hnutí mysli, které onu paní přimělo udělat tenhle obleček. A pak mi to došlo: Paní není bláznivá, má prostě jen radost ze života, a tak chce vykouzlit úsměv na tváři i u jiných lidí. U nás se jí to povedlo dokonale.

I zdánlivě nesmyslné věci mohou mít hluboký význam, a tak se vás ptám, milé čtenářky, co jste udělaly naposled bláznivého?

Úkol

Nic za to nezískáte, nejde o soutěž, ale rozhodl jsem se dát vám, milé čtenářky, úkol. Pletete, háčkujete, šijete? Vytvořte obleček na nějaký venkovní předmět, třeba pařez, pumpu, lampu veřejného osvětlení, hydrant... samozřejmě musí obleček umožňovat bezproblémovou funkci onoho předmětu, protože jak by se vám líbilo, nosit tričko se zašitými rukávy?

Vyfoťte své dílo a pošlete mi ho na adresu: jakub.koci@zena-in.cz. Třeba se jich sejde víc a uděláme společně někomu radost, byť jen hravým článkem!

Reklama