Letošní předávání sošek Oscarů je za námi a všechny důležité informace a fotografie proběhy i českými médii. My se však vracíme k nedávnému kvízu, který zábavnou formou prověřil „historické souvislosti“ předešlých ročníků (najdete ho ZDE).

Pojďme se ještě u jednotlivých otázek na chvíli zastavit.

  • Pokud vám kvíz unikl, můžete si ho nyní udělat zde.

Otázka č. 1

V roce 1980 získal sošku za Nejlepší film snímek Kramerová versus Kramer. Dostal se i do našich kin a pamatuji si, že se o něm hodně mluvilo. Jako děti bychom ho asi v té době nedocenily, ale jinak by měl patřit do „povinného“ repertoáru každé ženy, nemyslíte?

Otázka č. 2

Úchvatný film Miloše Formana Amadeus získal osm Oscarů. Dodnes si pamatuji, jak jsem film viděla v kině Blaník a jak jsme všichni po skončení zůstali bez hlesnutí sedět.

Otázka č. 3

Hlavní hrdinka filmu Vzpomínky na Afriku Karen Blixenová. V hlavní roli díla, které bylo natočeno podle skutečného příběhu, se představili Meryl Streepová a Robert Redford.

Otázka č. 4

Raymond, hlavní hrdina filmu Rain Man, se bál cestoval letadlem Z rukávu sypal čísla o všech leteckých neštěstích a svým postojem doháněl svého mladšího bratra (Tom Cruise) k šílenství..

Otázka č. 5

Autorem hudby k filmu Tanec s vlky je John Barry. Mimo jiné se podepsal pod skvělou muziku k takovým dílům jako Volání divočiny, Diamanty jsou věčné, Hlubina, Vzpomínky na Afriku, Neslušný návrh aj.

Otázka č. 6

Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš jsme mohly slyšet ve filmu Forrest Gump. Maminky to ví vše nejlépe, že?

Otázka č. 7

První (studentský) Oscar Jana Svěráka byl za film Ropáci.

Otázka č. 8

James Cameron, režisér filmu Titanic, údajně při slavnostním ceremoniálu zakřičel větu Jsem králem světa, kterou známe z jeho filmu v podání božského Lea.

Otázka č. 9

Režisérka filmu Ztraceno v překladu se jmenuje Sofia Coppola. Pokud vám tento snímek unikl, doporučuji vaší pozornosti. Žádny kýč, krásný příběh, skvělí herci.

Otázka č. 10

Citát After all tomorrow is another day pochází z filmu, který hltaly už naše babičky, možná prababičky. Jih proti Severu totiž sklízel úspěch už v roce 1940!

Přečtěte si také

Reklama