m1.jpg

Indukční desky jsou sprinteři. Jsou až o 100 % rychlejší než sklokeramické plotýnky, v rychlostním testu porazí i plyn a dokonce i rychlovarnou konvici. A podobně jako u plynu můžete výkon zcela plynule a velmi rychle regulovat. Nabízejí však mnohem víc.

Osmiúhelník nepatří jen do hodin geometrie

Základem indukčních desek jsou tzv. induktory. I když nejsou vidět, je důležité, jaký mají výkon a tvar. Zpravidla bývají kruhové, které jde spojit pomocí funkce ConnectZone do jedné oválné se stejnou teplotou. Ty lepší indukční desky ale využívají induktory ve tvaru osmiúhelníku. Odtud název oktagonové induktory. Jejich výhodnější tvar umožňuje spojováním vytvářet skutečně velké varné plochy nebo dokonce vařit na celé ploše varného panelu.

„Nové indukční desky MORA využívají velmi výkonné oktagonové induktory. Po spojení dvou plotýnek umístěných za sebou získáte díky výhodnému osmiúhelníkovému tvaru induktorů velkou varnou plochu o komfortní velikosti 190 x 210 mm s rovnoměrným ohřevem bez „hluchých“ míst. Na tuto spojenou flexi zónu ale můžete umístit nejen jednu velkou nádobu libovolného tvaru, ale třeba i tři hrnce - dva umístíte tradičně a třetí menší doprostřed spojené zóny. Ve druhé polovině varné desky můžete připravovat další pokrmy,“ dodává Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.

Špičku představuje varná deska MORA VDIS 658 FF se čtyřmi oktagonovými zónami, které jdou spojit do dvou velkých zón, takže můžete vařit prakticky po celé ploše varné desky. Je navíc vybavená i funkcí MoveZone, která spojenou plochu rozdělí do dvou zón s různými teplotami, a tak můžete měnit intenzitu ohřevu pouhým posouváním nádobí po desce, aniž byste se museli dotknout ovládání. Tak, jako to kdysi dělali naši předkové na tradičních kachlových kamnech.

m3.jpg

Asistent k vašim službám

Je spousta situací, kdy vám může indukční deska nabídnout mnohem větší pomoc, než možná čekáte. Může totiž mít i automatické programy pro asistované vaření, které vám třeba vaření na plynu tak snadno neumožní.

K nedělnímu obědu se sejdete asi snadno, ale ve všední den už je to jiné. Pak přijde vhod automatické udržování hotového pokrmu při ideální teplotě 70 °C, aby se dodatečným ohřevem nezměnila chuť a všichni si pochutnali.

Šikovný je i extra rychlý var většího množství tekutiny – třeba když budete vařit polévku nebo těstoviny. Deska přivede vodu k rychlému varu a pak udržuje teplotu tak, aby tekutina zbytečně nepřetékala z hrnce a necákala všude okolo. Když budete opravdu spěchat, jde výkon navýšit až o 40 % pomocí funkce SuperBoost.

Až budete připravovat poctivý tříhodinový guláš nebo pravý hovězí vývar, bude se vám hodit řízený ohřev pod bodem varu, aby se nic nepřipálilo. A jestli rádi pečete, oceníte speciální funkci pro rozpouštění choulostivých potravin jako je máslo nebo čokoláda při 42 °C.

„Na indukční desce můžete dokonce i grilovat – zmíněná deska MORA VDIS 658 FF je vybavená i funkcí pro grilování s přesnou úrovní propečení pokrmu. Skvělé je plynulé ovládání. Umožňují to speciální invertorové induktory, které fungují na jiném principu, než běžné induktory,“ uzavírá Jana Neuszerová.

Snadné čištění

m2.jpg

Varné desky se skutečně snadno udržují v čistotě. Tím, že se varná zóna u indukční desky neohřívá – jako ta plynová nebo sklokeramická – se ani rozlitá jídla nikde nepřipečou a desku velmi snadno vyčistíte. Dejte si jen pozor na cukr a rozlité sladké tekutiny nebo hmoty – ty je potřeba hned otřít.

Tip: Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře nejen flexibilitou varné plochy, ale i automatickými programy a mnoha speciálními funkcemi. Díky účinným oktagonovým induktorům můžete s funkcí FlexiZone spojovat plotýnky bez hluchých míst a využít prakticky celou plochu varného panelu. Bez problémů tak můžete vařit v libovolném nádobí – od malých hrnců a rendlíků až po skutečně velké kastroly a pekáče jakéhokoliv tvaru; varné plotýnky vlevo i vpravo jde totiž flexibilně propojovat. Funkce MoveZone pak umožňuje nastavit na spojené zóně různou intenzitu ohřevu, abyste pouhým posouváním nádobí mohli měnit teplotu pod připravovaným pokrmem. Přesně tak, jako na starých kachlových sporácích. Skvělé jsou i automatické programy pro rychlý var velkého množství vody, pro pomalé dlouhé vaření při nízké teplotě, šetrné rozpouštění, udržování v teple nebo grilování s přesnou úrovní propečení. Praktická funkce TimeService zaznamenává, jak dlouho už vaříte. Funkce Pause dočasně pozastaví vaření, aniž byste museli později znovu vše nastavovat. Varná deska v černé barvě má přední zkosenou hranu pro snadnější údržbu, ovládá se dotykově. Proti nechtěnému zapnutí má dětskou pojistku. Doporučená cena je 12 990 Kč.

MORA PLNÁ ŽIVOTA - www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let. I pro letošní rok je připravena zajímavá akce, kdy zákazníci získají k vestavným troubám navíc jako dárek 10 kg mouky. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

621f63a1362a9obrazek.jpg